Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Atrakcje dla dzieci i rodzin z dziećmi w Krynicy-Zdroju

Ślizgawki dla dzieci i dorosłych na Górze Parkowej w Krynicy

Krynica-Zdrój od lat jest zarówno letnią jak i zimową destynacją tych podróżników, którzy szukają sprawdzonych, pewnych i przetestowanych miejsc wypoczynku. Także rodziny z dziećmi bez obaw mogą wybrać Krynicę jako gwarancję udanego wypoczynku. Co zatem oferuje uzdrowisko Krynica dla malusińskich i ich rodziców?

Atrakcje dla dzieci – Krynica-Zdrój

Krynica – Zdrój kolejny rok z rzędu plasuje się na pierwszym miejscu wśród miejscowości wypoczynkowych Beskidu Sądeckiego. Nic dziwnego, poza walorami naturalnymi region z roku na rok oferuje coraz więcej atrakcji. Rozwija się baza hotelowa, ale – przede wszystkim – baza atrakcji.

Będąc w Krynicy z całą pewnością warto wybrać się do magicznego miejsca jakim jest… Muzeum zabawek Bajka. Osoby dorosłe mogą tu powspominać swoje lata dzieciństwa, przypomnieć sobie często już zapomniane zabawki I oczywiście pokazać je swoim dzieciom. W muzeum znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów z niemal wszystkich epok (od starożytności aż po lata 80. XX wieku), które ucieszą oko każdego.
Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Dla osób szukających aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu idealnym rozwiązaniem będzie spędzenie wolnego czasu w miejscowych Parkach Linowych:
1) Mamut (park linowy na Górze Parkowej) – przygotowane zostały tutaj 4 trasy o różnym stopniu trudność. Tak na prawdę poszaleć tu może każdy – począwszy od dwulatka, który bezpiecznie może pobawić się na trasie “Mamucik”, zabezpieczonej specjalnymi siatkami. Później, na kolejnych trasach (“Pomarańczowa”, “Zielona”, “Niebieska”) jest coraz wyżej I coraz trudniej – to nie lada wyzwanie szczególnie dla starszych dzieci.
2) Krynicki Park Linowy (u podnóża Jaworzyny Krynickiej) – czeka tutaj 9 tras linowych z przeszkodami. Na terenie parku znajduje się także ścianka wspinaczkowa oraz plac zabaw dla maluszków. Dla spragnionych jeszcze większych emocji I wrażeń przygotowany został Big Swing, czyli Skok Wahadłowy z wysokości 17 metrów! Po mocy atrakcji można zrelaksować się na rodzinnym pikniku, czy też skorzystać z miejsca grillowego.
Park Linowy Krynica

Krynica: Park Zdrojowy i Góra Parkowa

Jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynku w Krynicy Zdroju jest Góra Parkowa – idealne miejsce dla tych wszystkich, którzy kochają wypoczynek na łonie natury.

Znajdujący się na zboczach Park Zdrojowy to miejsce oddalone od centrum miasta, dzięki czemu odpoczniesz tutaj z maluszkiem, nie obawiając się o jego bezpieczeństwo. Znajdujące się w Parku stawy i oczka wodne sprawiają, że dzieciaki obcować mogą tutaj z ptactwem wodnym, co jest nie lada atrakcją dla maluszków, które na co dzień mieszkają w dużych miastach pozbawionych kontaktu z ptakami zamieszkującymi takie akweny.

Aktywny spacer na Górę Parkową (czy też podróż kolejką) to jedynie początek atrakcji. Na szczycie czekają bowiem Rajskie Ślizgawki oraz zjeżdżalnia pontonowa, które mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń i zabawy nie tylko dzieciom. W międzyczasie można oczywiście podziwiać piękne widoki, napić się kawy w kawiarni z tarasami, czy też zjeść pyszne lody.

Góra Parkowa w Krynicy

Na Górę Parkową warto również wybrać się zimą, podczas której na szczycie funkcjonuje “Kubusiowy Stok” z wyciągiem taśmowym typu SUN KID, często nazywany “czarodziejskim dywanem”.
Długie i często ponure wieczory zimowe można spędzić w Parku Światła – stworzonym z 50 tysięcy światełek. Pełne uroku rzeźby świetlne (np. para koni z krynickimi saniami, czy też pijałka – dzbanuszek dobrze znany osobą, które smakują miejscowych wód mineralnych) ucieszą zarówno starszych, jak i najmłodszych. Park Światła można podziwiać jedynie zimą – od grudnia do lutego.

Deptak w Krynicy – Zdroju

Kolejnym miejscem wypoczynku mieszkańców i turystów odwiedzających Krynicę Zdrój jest Deptak, który w ostatnich latach został przepięknie zaaranżowany i cieszy odwiedzających nie tylko architekturą związaną z wodami mineralnymi, ale i fontannami oraz bogato zdobionymi rabatami kwiatowymi. Jest to zatem idealne miejsce dla ukojenia zmysłów, odpoczynku po całym roku stresującej pracy i zregenerowania sił. Jest to także miejsce zlokalizowane na uboczu, dlatego pełne energii dzieciaki mogą tu do upadłego wybiegać się, pojeździć na rowerze, desce czy rolkach, podczas gdy dorośli mogą pospacerować, porozmawiać i napić się kawy. Mniejsze maluszki będą natomiast uradowane, mogąc pobaraszkować na trawie, w słońcu lub w miejscu zacienionym, pooglądać piękna wodne kaskady fontanny i podziwiać kolorowe kwiaty. Bez względu na wiek, wszystkim turystom polecamy ofertę licznych pijalni wód, w których posmakować można wody o różnym stopniu zmineralizowania. Pamiętajmy, iż to właśnie zdrowotna woda jest sekretem popularności Krynicy Zdroju.
Deptak w Krynicy

Mofety w okolicach Krynicy – Zdroju

Będąc w Krynicy Zdroju absolutnie nie wolno pominąć jednej z najciekawszych miejsc w tych okolicach czyli Mofety – są to miejsca, w których gorąca woda wypływa spod powierzchni ziemi. Warto dodać, że w skali całej Polski są jedynie trzy miejsca, w których obserwować możemy takie zjawisko: w okolicach Szczawnika, Tylicza i Złockiego.

Poza tymi atrakcjami związanymi z przyrodniczymi walorami Krynicy Zdroju, miasto oferuje szereg atrakcji, których inicjatorami są instytucje, firmy czy organizacje. Warto tu wspomnieć o kilku najchętniej odwiedzanych:
– stacje narciarskie, z których każda oferuje warunki do pierwszych kroków na nartach dla najmłodszych,
– Osada Turystyczna Domki w Lesie w Tyliczu (Kubusiowy Plac Zabaw),
– Hala Lodowa.

Oceń (5 / 3)

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MartaIlonaMarcel Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcel
Gość
Marcel
Oceń :
     

Polecam wszystkim Górę Parkową i Jaworzynę Krynicką. Wspaniałe widoki i mnóstwo różnych atrakcji. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić.

Ilona
Gość
Ilona
Oceń :
     

A z Krynicy bardzo blisko do Muszyny, a tam czekają na rodziny z dziećmi odkryte baseny czynne latem, Ogrody zmysłów z Ogrodem Baśni, korty tenisowe i bardzo fajne trasy rowerowe (trasą rowerową można dojechać z Krynicy do Muszyny).

Marta
Gość
Marta
Oceń :
     

A ja polecam trasy rowerowe z Krynicy i Muszyny a później dalej np trasą EuroVelo11.

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu