Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Muzeum zabawek Krynica-Zdrój

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Krynickie Muzeum Zabawek działa od 2010 roku i jest filią Muzeum Zabawek znajdującego się w Kudowie Zdroju.

Muzeum Zabawek w Krynicy mieści się w budynku Nowych Łazienek Mineralnych (ul. Piłsudskiego 2). W zbiorach Muzeum znajduje się bogata kolekcja zabawek począwszy od czasów starożytnych aż po lata 80-te XX wieku.

W kolekcji Muzeum można znaleźć między innymi teatrzyki, szopki świąteczne, dużą kolekcję lalek i ich dodatków – takich jak ubranka, buciki czy inne akcesoria – zabawki blaszane, klocki, różnorakie zwierzątka, wojenne zabawki dla chłopców, samograjki oraz wiele innych. Zwiedzając ten “miniaturowy świat” możemy zobaczyć zabawki historyczne i regionalne, pochodzące z naszych terenów.

Odwiedziny Muzeum Zabawek to nie tylko frajda dla dzieci, które mogą podziwiać zabawki, którymi ich rówieśnicy bawili się w przeszłości lub porównywać je do ich współczesnych i nowoczesnych odpowiedników. To również porcja nauki i kultury o minionych czasach i ludziach, którzy w nich żyli. Ze starych zabawek można dowiedzieć się wiele o modzie, zwyczajach, trendach i wpływie innych kultur na naszą. Za to dorośli mogą powspominać z nostalgią swoje ulubione zabawki z dzieciństwa.

Muzeum można zwiedzać codziennie (z wyjątkiem pierwszego dnia Wielkanocy, 1 listopada i 25 grudnia) od 10 do 17. Podczas wakacji Muzeum jest otwarte od 9 do 18 a podczas ferii zimowych od 10 do 18.

CENNIK BILETÓW:
Bilet normalny kosztuje 12 złotych, a ulgowy 10. Szkolne grupy powyżej 15 zwiedzających płacą 8 zł od osoby. Niepełnoletni mogą zwiedzać Muzeum pod opieką dorosłych. Dla grup zorganizowanych można zamówić wcześniej przewodnika, który opowie więcej o zbiorach Muzeum.

Czas zwiedzania Muzeum to ok. 45 minut – dozwolone jest fotografowanie i filmowanie.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju
ul. Piłsudskiego 2,
33-380 Krynica-Zdrój (budynek Nowych Łazienek Mineralnych)
tel. 693 634 114, 783 783 139
e-mail: krynica@muzeum-zabawek.pl
strona www: www.muzeum-zabawek.pl/oferta-muzeum-zabawek/oferta-muzeum-zabawek-krynica-zdroj

LOKALIZACJA

GALERIA ZDJĘĆ

Oceń (5 / 1)

Dodaj komentarz

1 Komentarz do "Muzeum zabawek Krynica-Zdrój"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Oceń :
     

Jeżeli jesteście w Krynicy z małymi dziećmi to naprawdę polecam to muzeum.

Dzieje się w Krynicy

 • Krynica-Zdrój zimą - wejście na Deptak W Krynicy-Zdrój przybywa turystów

  Krynicka Organizacja Turystyczna informuje o wzmożonym zainteresowaniu Krynicą-Zdrój wśród turystów. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ferii w pierwszym województwie w Polsce, w Krynicy jest coraz więcej przyjezdnych. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

 • Krynica Źródłem Kultury Krynica Źródłem Kultury 2018

  W dniach od 13 stycznia do 23 lutego 2018 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 12 koncertów i 1 kabaret. Wszystko rozpocznie się już 13 stycznia koncertem Zakopower. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy muzyczne […]

 • Wielki Koncert Noworoczny 2018 w Krynicy-Zdroju Wielki koncert noworoczny – Po północy w Paryżu

  01 stycznia 2018 zapraszamy na godz. 20:00 do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na Wielki koncert noworoczny “Po północy w Paryżu”. Podczas koncertu wystąpią takie gwiazdy scen muzycznych jak Leslie Deskeuwre, Anna Lasota, Zosia Sydor, Alexander Martinez, Jakub Oczkowski. W Pijalni Głównej zagra również Orkiestra Symfoniczna im. A. Wrońskiego i podobnie jak w ubiegłych latach nasza […]

 • Sławomir - koncert w Krynicy Sławomir – koncert

  29 grudnia 2017 zapraszamy do Krynicy na koncert Sławomira. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 w Pijalni Głównej w Krynicy. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°25'18.1"N 20°57'43.3"E

Wysokość n.p.m.:od 560 - 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 10 907

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Uzdrowisko Krynica

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

Social media

Twitter Google Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.