Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Muzeum zabawek Krynica-Zdrój

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

Krynickie Muzeum Zabawek działa od 2010 roku i jest filią Muzeum Zabawek znajdującego się w Kudowie Zdroju.

Muzeum mieści się w budynku Nowych Łazienek Mineralnych (ul. Piłsudskiego 2). W zbiorach Muzeum znajduje się bogata kolekcja zabawek począwszy od czasów starożytnych aż po lata 80-te XX wieku.

Atrakcje w Muzeum zabawek w Krynicy

W kolekcji Muzeum można znaleźć między innymi teatrzyki, szopki świąteczne, dużą kolekcję lalek i ich dodatków – takich jak ubranka, buciki czy inne akcesoria – zabawki blaszane, klocki, różnorakie zwierzątka, wojenne zabawki dla chłopców, samograjki oraz wiele innych. Zwiedzając ten „miniaturowy świat” możemy zobaczyć zabawki historyczne i regionalne, pochodzące z naszych terenów.

Odwiedziny Muzeum Zabawek to nie tylko frajda dla dzieci, które mogą podziwiać zabawki, którymi ich rówieśnicy bawili się w przeszłości lub porównywać je do ich współczesnych i nowoczesnych odpowiedników. To również porcja nauki i kultury o minionych czasach i ludziach, którzy w nich żyli. Ze starych zabawek można dowiedzieć się wiele o modzie, zwyczajach, trendach i wpływie innych kultur na naszą. Za to dorośli mogą powspominać z nostalgią swoje ulubione zabawki z dzieciństwa. Wybierając się do muzeum warto również odwiedzić inne atrakcje dla rodzin z dziećmi w Krynicy.

Muzeum można zwiedzać codziennie (z wyjątkiem pierwszego dnia Wielkanocy, 1 listopada i 25 grudnia) od 10 do 17. Podczas wakacji Muzeum jest otwarte od 9 do 18 a podczas ferii zimowych od 10 do 18.

Cennik biletów

Bilet normalny kosztuje 14 złotych, a ulgowy 12. Szkolne grupy powyżej 15 zwiedzających płacą 10 zł od osoby. Niepełnoletni mogą zwiedzać Muzeum pod opieką dorosłych. Dla grup zorganizowanych można zamówić wcześniej przewodnika, który opowie więcej o zbiorach Muzeum.

Czas zwiedzania Muzeum to ok. 45 minut – dozwolone jest fotografowanie i filmowanie.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju
ul. Piłsudskiego 2,
33-380 Krynica-Zdrój (budynek Nowych Łazienek Mineralnych)
tel. 693 634 114, 783 783 139
e-mail: krynica@muzeum-zabawek.pl
strona www: muzeum-zabawek.pl/krynica-zdroj/

Lokalizacja

Galeria zdjęć

Oceń (5 / 2)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
HalinaMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Gość
Maria
Oceń :
     

Jeżeli jesteście w Krynicy z małymi dziećmi to naprawdę polecam to muzeum.

Halina
Gość
Halina
Oceń :
     

Polecam chociaż bilety do muzeum mogłyby być trochę tańsze.

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu