Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Atrakcje sylwestrowe Krynicy-Zdroju

Deptak w Krynicy - zima

Planujesz tegorocznego sylwestra spędzić aktywnie i w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami? Atrakcje sylwestrowe w Krynicy-Zdroju gwarantują niezapomnianą moc wrażeń i dobrą zabawę dla każdego. Sprawdź je wszystkie!

Krynica-Zdrój to urokliwa miejscowość, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów chętnych na zimowy odpoczynek oraz ciekawe programy lokalnych przedsięwzięć. To nie tylko atrakcyjne miejsce dla miłośników narciarstwa czy snowboardingu. To odpowiednie miejsce dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i zwiedzanie miasta oraz okolic. Pobyt w Krynicy-Zdroju zimą jest polecany wszystkim, którzy chcą się dobrze bawić przy muzyce i wyjątkowo spędzić powitanie Nowego Roku.

Jakie atrakcje sylwestrowe są w Krynicy-Zdroju?

W Krynicy-Zdroju co roku odbywa się słynny sylwester na stoku, który powstał z myślą o docenieniu zimowego uroku miasta i wzajemnej integracji. Taka miejska atrakcja polecana jest wszystkim, którzy cenią aktywność fizyczną zimą i lubią spędzić miłe i wesołe chwile przy muzyce DJ-a.

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

W programie corocznie odbywającego się sylwestra w Krynicy-Zdroju jest przewidziane ognisko z pieczeniem kiełbasek, które można kupić w lokalnej restauracji oraz zjazd z pochodniami, w które można się zaopatrzyć na stoisku u Pingwina. Ponadto podczas imprezy można skorzystać ze szkoły narciarskiej i kolejki krzesełkowej czynnej w tym dniu w godzinach: od 8.00 do 18.00 i od 20.00 do 23.45.

Wyjątkowy bal sylwestrowy w Starym Domu Zdrojowym

Stary Dom Zdrojowy w Krynicy - zima
Jeśli chcesz spędzić naprawdę niepowtarzalną noc sylwestrową to koniecznie udaj się na corocznie organizowany bal sylwestrowy w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy-Zdroju. To okazja do świetnej zabawy dla wszystkich, którzy chcą dobrze się bawić w otoczeniu pięknych gór i w szampańskich nastrojach powitać nadchodzący Nowy Rok! Impreza odbywa się co roku na krynickim deptaku.

Goście mogą posłuchać muzyki na żywo artystów grających na polskich i międzynarodowych festiwalach oraz koncertach. Podczas imprezy chętni uczestnicy mogą skorzystać ze starannie przygotowanego, wykwintnego menu w formie bufetu zimnego i ciepłego. Otrzymują również lampkę wina na powitanie.

Jeszcze więcej atrakcji

Będąc w Krynicy-Zdroju koniecznie warto zwiedzić najciekawsze atrakcje miasta. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Góra Parkowa, do której można dostać się szybko z z krynickiego Deptaku. To szczyt należący do pasma Jaworzyny w Beskidzie Sądeckim i sześćdziesięciohektarowy Park Zdrojowy wraz z licznymi szlakami turystycznymi, torem saneczkowym oraz stacją kolei linowo-terenowej. Tor saneczkowy powstał w 1929 roku, a po roku zostały tu odegrane pierwsze mistrzostwa. Zimą w tym miejscu działa Kubusiowy Stok, czyli taśmowy wyciąg narciarski dla dzieci i dorosłych.

Z roku na rok w Krynicy-Zdroju powstaje wiele atrakcji dla snowboardzistów i narciarzy, dzięki czemu stale powiększa się oferta snowparków. Każdy w nim znajdzie coś dla siebie, dlatego jeśli lubisz poczuć adrenalinę i spędzić aktywnie czas w nadmorskim mieście to przystanek obowiązkowy dla Ciebie i Twoich znajomych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu