Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Długi weekend majowy (majówka) w Krynicy-Zdroju

widok na Krynicę-Zdrój z Góry Parkowej

Krynica Zdrój to miejscowość, która rok rocznie przyciąga rzesze turystów, pragnących skorzystać z atrakcji tego miasta. Jest to przede wszystkim uzdrowisko, więc jego ogromnym atutem są źródła wód leczniczych i pijalnie, w których można spróbować tego płynnego złota. Dla jednych są one obowiązkowym punktem wycieczki, a często wręcz głównym powodem, dla którego wybierają Krynicę-Zdrój na odpoczynek. Dla innych jest to tylko jeden z punktów, z których warto skorzystać podczas pobytu w tej malowniczej okolicy. Tak, czy inaczej Krynica Zdrój, poza swoimi naturalnymi zasobami, posiada tyle interesujących miejsc, że warto skorzystać z jej oferty np. podczas długiego weekendu majowego (majówki).

Majówka w Krynicy-Zdroju

Wraz z nadejściem wiosny, mieszkańcy Krynicy-Zdroju i okolicznych miejscowości, jak również turyści, odwiedzający tę piękna okolicę, mogą skorzystać z atrakcji Małopolskiej Majówki z Kryniczanką z cyklu „Krynica Źródłem Kultury”. Coroczne obchody długiego weekendu majowego są wypełnione po brzegi występami artystycznymi. Warto zaznaczyć, że władze miasta zapraszają na majówkę gwiazdy wielkiego formatu – piosenkarzy, zespoły muzyczne, satyryków czy kabareciarzy.
Poza koncertami i występami gwiazd, odbywającymi się zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych, warto zwiedzić okolicę. Korzystając z dobrodziejstw naturalnych Krynicy-Zdroju, podziwiając zabytki i oddając się aktywności fizycznej, możecie spędzić niezapomniane chwile w gronie najbliższych.

Miejsca w Krynicy-Zdroju warte odwiedzenia

Każdy odwiedzający Krynicę-Zdrój znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Niezależnie od tego, czy preferujecie aktywny odpoczynek, obcowanie z kulturą czy też zwiedzanie zabytków i poznawanie historii miejscowości.
Rejestr zabytków Krynicy-Zdroju jest bardzo obszerny, co świadczy o długiej i zróżnicowanej historii tego miejsca. Znajduje się tu wiele kościołów, cerkwi, pensjonatów, willi, jak również cmentarzy, które mogą być gratką dla amatorów historycznych pereł architektury. Do najciekawszych należą: Kościół Świętego Michała Archanioła, Stary Dom Zdrojowy, cmentarz wojenny nr 346 oraz szlak Cerkwi Łemkowskich. Ponadto warto odwiedzić Górę Parkową oraz wybrać się na spacer słynnym Deptakiem. Jest on otoczony przez zabytkowe budynki, pijalnie wód, stragany z suwenirami, restauracje i inne.

Krynica-Zdrój - obok Deptaku
Ponadto, w Krynicy-Zdroju znajduje się kilka ciekawych muzeów: Muzeum Zabawek „Bajka”, Muzeum Nikifora oraz Muzeum Turystyki Górskiej. Dotyczą one różnej tematyki i zawierają interesujące eksponaty. Dzięki temu zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi będą mogli zaspokoić swoją ciekawość.

Atrakcje Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój to miejsce sprzyjające aktywnemu wypoczynkowi. Najpopularniejsze miejsca, które zapewnią Wam odpowiednią dawkę adrenaliny to: parki linowe, tory gokartowe, escape roomy, tory samochodowe, rajskie ślizgawki czy miejsca do gry w paintball. Co więcej, można skorzystać ze spływów kajakowych i pontonowych. Są też boiska do gry w piłkę nożną czy tenisa, a zimą można spróbować swoich sił na lodowisku. Natomiast dla mniej wymagających albo niepotrzebujących dodatkowego zastrzyku energii, polecamy zapierające dech w piersiach multimedialne pokazy fontann, które odbywają się od maja aż do końca października.

Szlaki turystyczne Krynicy-Zdroju

Krynica-Zdrój z jej majestatyczną i wspaniale zachowaną naturą zachęca do pieszych wycieczek i nordic walkingu. Do dyspozycji turystów jest kilka ścieżek edukacyjnych i przyrodniczych z punktami widokowymi, z których rozciągają się niesamowite krajobrazy. Szlaki są podzielone ze względu na długość i poziom trudności. W związku z tym, w zależności od stopnia zaawansowania, możecie wybrać plan podróży dostosowany do Waszych potrzeb i umiejętności.

Wieża widokowa w koronach drzew

Jedną z nowych atrakcji, która ma być dostępna dla turystów od 2019 r. (w tym rodzin z dziećmi ze względu na możliwość wjechania nowoczesną kolejką krzesełkową) jest wieża widokowa w koronach drzew. Będzie to unikalna na skalę ogólnopolską wieża widokowa, której ścieżki będą znajdować się w koronach drzew. Zapewni to niesamowite wrażenia i pozostanie w pamięci odwiedzających Krynicę-Zdrój na długo.
ścieżka w koronach drzew z wieżą widokową - Słotwiny Arena w Krynicy

Jeśli nie macie jeszcze planów na najbliższą majówkę, skorzystajcie z szerokiej oferty Krynicy-Zdroju i wybierzcie sposób odpoczynku, który spełni wszelkie Wasze oczekiwania.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu