Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Stacje i wyciągi narciarskie w Krynicy

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Krynica dysponuje nowoczesnymi wyciągami narciarskimi i wspaniale przygotowanymi trasami zarówno dla początkujących, jak również doświadczonych narciarzy. Ta pięknie położona miejscowość nazywana jest często drugą (po Zakopanem) „zimową stolicą Polski”.

Większość wyciągów narciarskich w Krynicy Zdrój (Górskiej) posiada licencjonowane szkółki narciarskie, w których zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Znaczna część tras narciarskich jest sztucznie naśnieżana i oświetlona oraz przygotowywana przez ratraki. To właśnie w Krynicy znajduje się jedna z najdłuższych oświetlonych tras narciarskich w Polsce.

Poprzez dużą różnorodność tras zjazdowych, Krynica stała się doskonałym miejscem zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów.

Opisy i mapy tras narciarskich w Krynicy, Tyliczu i Wierchomli

STACJA NARCIARSKA JAWORZYNA KRYNICKA:

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.
ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica Zdrój
tel./fax.(+48) 18 471 52 71
(+48) 18 471 38 68
(+48) 18 472 34 01
www.jaworzynakrynicka.pl

Jaworzyna Krynicka jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce! Wspaniale przygotowane trasy narciarskie o długości ponad 12 km i nowoczesne wyciągi o łącznej przepustowości niemal 14 000 osób na godzinę, sprawiają, że co roku tysiące narciarzy i snowboardzistów wybiera właśnie ten szczyt w Beskidzie Sądeckim.

Poniżej umieściliśmy mapę tras narciarskich na Jaworzynie, wraz z dokładnym opisem tych tras.

trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej - mapa tras
Mapa tras narciarskich pobrana z www.jaworzynakrynicka.pl

1. Czerwona I – „RODZINNA” – Najdłuższa trasa narciarska o długości 2600 m W górnej części zlokalizowany wyciąg orczykowy o długości 650 m. Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny kończy przy stacji dolnej Kolei Gondolowej. Jest to najdłuższa oświetlona trasa w Polsce. Z trasy można podziwiać panoramę Krynicy i Beskidu Niskiego.
Długość trasy: 2600 m.
Wyciągi na trasie: gondola, orczyk.


2. Czerwona II „RODZINNA” – Trasa na południowo-wschodnim stoku. Jest doskonałą trasą do zjazdów rodzinnych. Trasa jest sztucznie dośnieżana i oświetlona. Trasa jest wyposażona w wyciąg orczykowy. Przepustowość wyciągów to 900 osób/h. Na szczycie trasy zlokalizowany jest wyciąg szkoleniowy dla dzieci o długości 90 m.
Długość trasy: 900 m.
Wyciagi na trasie: orczyk.


3.Czerwona IIA „RODZINNA” – Trasa stanowi przedłużenie trasy II. Trasa jest klasyfikowana jako umiarkowanie trudna. Na trasie odbywają się zawody w slalomie i slalomie gigancie. Trasa jest wyposażona w nowoczesną 4-os kolej krzesełkową. W dolnym odcinku trasy znajduje się wyciąg szkoleniowy dla dzieciaków „Mały Wacek”.
Długość trasy: 900 m.
Wyciągi na trasie: 4-osobowa kolej krzesełkowa.


4. Niebieska III „RODZINNA” – Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny, jest górną częścią trasy nr I. Trasa jest sztucznie naśnieżona i oświetlona. Trasa bardzo popularna wśród narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej.
Długość trasy: 650 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.


5. Czerwona IV „RODZINNA” – Trasa narciarska o długości 1000m. Zaczyna się w połowie trasy nr I a kończy na Polanie Izwór razem z trasą IIa. Trasa posiada dwa wyciągi orczykowe o długościach: 1000 i 850 m. Na trasie mogą odbywać się zawody narciarskie w slalomie i slalomie gigancie.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: 2 orczyki.


6. Czarna V „TRUDNA” FIS – Trasa dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Trasa jest sztucznie dośnieżana.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.


7. Czerwona VI „RODZINNA” – Stacja dolna krzesełka zlokalizowana obok stacji dolnej kolei gondolowej, natomiast stacja górna umiejscowiona jest przy końcu trasy nr IV oraz V. Trasa jest sztucznie naśnieżania i oświetlona. Nowoczesna 4-os kolej krzesełkowa będzie wyposażona w ruchomy chodnik ułatwiający wsiadanie.
Długość trasy: 1100 m.
Wyciągi na trasie: 4-os kolej krzesełkowa.


SŁOTWINY ARENA

Ośrodek narciarski Słotwiny Arena
ul. Słotwińska 51A
33-380 Krynica Zdrój
tel. 512 409 908 lub 18 506 51 20
slotwinyarena.pl

Ośrodek narciarski Słotwiny Arena zapewnia rodzinne szusowanie po świetnie przygotowanych, naśnieżonych i oświetlonych stokach oraz bardzo smaczne jedzenie w restauracji i noclegi w Pensjonacie Słotwiny Arena.

Słotwiny Arena to 6,5 km tras narciarskich (10 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności), kolej krzesełkowa, taśma Sunkid, Kubusiowy plac zabaw oraz otwarta w sierpniu 2019 roku niezwykła atrakcja turystyczna – wieża widokowa w koronach drzew (o wysokości prawie 50 metrów).

Mapa tras narciarskich - Słotwiny Arena Krynica
Mapa tras narciarskich pobrana z slotwinyarena.pl/zima/mapa-tras/

Trasa nr 1 – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 880 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 1a – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 300 m.
Różnica poziomów: 85 m.

Trasa nr 2 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 1650 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 2a – NIEBIESKA.
Długość trasy: 1350 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 3 – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 880 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 4 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 900 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 5 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 400 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 6 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 560 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 7 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 90 m.
Różnica poziomów: 10 m.

Trasa nr 8 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana.
Długość trasy: 200 m.
Różnica poziomów: 20 m.

Trasa nr 9 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana.
Długość trasy: 550 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 10 – NIEBIESKA
Długość trasy: 300 m.
Różnica poziomów: 45 m.


KOMPLEKS NARCIARSKI SŁOTWINY

Kompleks narciarski Słotwiny
ul. Słotwińska 53
33-380 Krynica Zdrój
tel. 18 471-27-26
www.slotwiny.pl

Kompleks narciarski SŁOTWINY to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy. Ośrodek dysponuje koleją krzesełkową (925 m) oraz trzema wyciągami orczykowymi (925 m, 400 m i 120 m). Trasy i wyciągi są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Trasy posiadają homologację FIS.

Stacja narciarska Słotwiny - mapa tras

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).


OŚRODEK NARCIARSKI HENRYK:

Kompleks Wypoczynkowy 'Henryk’
henryk.ski

Ośrodek ten położony jest na zboczu Góry Krzyżowej w samym centrum Krynicy-Zdrój. Ośrodek ten posiada dwie 4-osobowe koleje krzesełkowe oraz wyciąg taśmowy. Przy wyciągach znajdują się obiekty małej gastronomii, wypożyczalnia nart, przechowalnia sprzętu oraz bezpłatny parking. Trasy przygotowane są ratrakiem, sztucznie naśnieżane oraz oświetlane.

Poniżej opis wyciągów wraz z dokładną mapką:
Henryk I – Wyciąg orczykowy o długości 720 m.
Henryk II – Wyciąg orczykowy o długości 620 m.
KUBUŚ – Wyciąg dla dzieci o długości 80 m.

ośrodek narciarski Henryk Ski w Krynicy - mapa tras

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).

STACJA NARCIARSKA TYLICZ SKI:

Stacja Narciarska Tylicz Sp. z o.o.
33-383 Tylicz,
ul. Boczna 4
www.tylicz.ski
info@tylicz-ski.pl
Stacja Narciarska Tylicz to 6 km ośnieżonych tras zróżnicowanych pod względem trudności (zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy).
Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się niedaleko Krynicy, w miejscowości Tylicz, a dzięki konkurencyjnym cenom i znakomitej atmosferze wybiera ją co roku coraz więcej turystów przyjeżdżających w ten region Beskidu Sądeckiego

stacja narciarska Tylicz Ski - mapa tras
Mapa tras narciarskich pobrana z www.tylicz-ski.pl

Stacja Narciarska „Tylicz” jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski, w której można się ogrzać i dobrze zjeść.
Trasy narciarskie
Ośrodek dysponuje nową koleją krzesełkową o długości 750 m i 400 m, dwoma wyciągami orczykowymi o długości 400 m i 200 m oraz wyciągiem taśmowym o długości 100 m.
Dojazd
Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się w odległości 1,5 km od centrum Tylicza przy drodze Tylicz – Powroźnik zapewniając swoim Gościom bezpłatne parkingi. Możliwy jest również dojazd komunikacją publiczną z samej Krynicy.

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).


Centrum Narciarskie „Master-Ski”:

ul.Kazimierza Pułaskiego 11a
33-383 Tylicz
www.master-ski.pl

„Master-Ski” to ośrodek narciarski w Tyliczu położony na wysokości 680 m n.p.m.

Centrum narciarskie Master Ski - mapa tras

Centrum Narciarskie Master-Ski to kolejne miejsce w którym można bezpiecznie szusować na nartach i snowboardzie. Duże zróżnicowanie tras sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych narciarzy.

Do dyspozycji narciarzy jest 6 tras narciarskich oraz 4 os. kolej krzesełkowa (700 m) i cztery wyciągi – dwa talerzykowe (600 i 500 m), taśmowy (150 m) oraz baby ski. Dodatkowo, bardziej wytrawni narciarze mogą skorzystać z dwóch nartostrad o długości 1200 i 13500 m. Dla amatorów bardziej ekstremalnych sportów jest Fun Park, Snow Park i trasa do jazdy na tyczkach. Ośrodek dysponuje własną wypo­życzalnią sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkołą narciarską oraz bezpłatnym parkingiem i regionalną karczmą, w której można naprawdę smacznie zjeść.

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).

POWROŹNIK:

Powroźnik 46
33-370 Powroźnik

Wyciąg orczykowy – długość 600 m.
Wyciąg oświetlony, ratrakowany, naśnieżany. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, bar, parking.


STACJA NARCIARSKA DWIE DOLINY MUSZYNA – WIERCHOMLA:

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.
www.wierchomla.com.pl

Stacja narciarska Wierchomla - mapa tras

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Kompleks ten położony jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej – Zdroju. Wyciągi narciarskie zlokalizowane są na zboczach otaczających Wierchomlę Małą, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m. n.p.m.). Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów – Wierchomlę i Muszynę-Szczawnik.

Łączna przepustowość wyciągów Stacji narciarskiej Dwie Doliny to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego. Dobre warunki narciarskie stacja zawdzięcza specyficznym warunkom klimatycznym – śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia. Kompleks ten dysponuje stokami o różnej trudności i każdy znajdzie tutaj trasę dopasowaną do swych umiejętności.

1. Wierchomla I – Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 m, szerokość trasy zjazdowej to 100 – 300 m. Stok jest oświetlony, sztucznie śnieżony. Wyciąg krzesełkowy – krzesełka czteroosobowe, czas wjazdu to 12 minut.

2. Szczawnik I – Wyciąg krzesełkowy o długości 1525 metrów, czas wjazdu to 9 minut. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka. Wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II.

3. Frycek – Wyciąg orczykowy położony na prawo od górnej stacji wyciągu krzesełkowego, długość 1010 m, różnica poziomów 175 m. Stok szeroki, śnieżony. NOWOŚĆ (w sezonie 2012/2013 wyciąg FRYCEK został przedłużony. Górna stacja wyciągu Frycek, została usytuowana tuż przy górnej stacji wyciągu Szczawnik II, co pozwala na wygodne przemieszczanie się między doliną Wierchomli a doliną Szczawnika

4. Płatek – Wyciąg równoległy do Frycka, połączony z nim krótką trasą łącznikową. Długość 517 m. Stok śnieżony.

5. Polanki – wyciąg o długości 940 m, a trasa o tej samej nazwie ma aż 1000 m. Różnica poziomów 175 m, szeroki, łagodny i oświetlony stok, często wybierany przez amatorów carvingu.

6. Toczek – Trasa czerwona, równoległa z dolnym odcinkiem głównej trasy. Długość – 470 m.

7. Stonoga – Stok dla początkujących z wyciągiem o długości 110 m., odseparowany od pozostałych nartostrad. Nachylenie tego stoku jest niezwykle łagodne, co zapewnia bezpieczeństwo. Trasa jest oświetlona i ma system sztucznego naśnieżania.

8. Szczawnik II – Stok o długości 1067 m. Czas wjazdu: 5 minut. Połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I.

9. Tor Playcross – trasa o długości 300 m. Tor crossowy złożony z band i rollerów, na którym świetnie odnajdą się nie tylko dzieci, lecz także poszukujących większych wrażeń niż zwykłe ślizganie po stoku.

9. Snowpark – trasa o długości 400 m (przeszkody dla początkujących, skocznie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, przeszkody jibbowe dla początkujących i średniozaawansowanych).

STOKI NA STACJI NARCIARSKIEJ WIERCHOMLA POLECANE DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
Tym, którzy jeszcze nie jeździli na nartach czy desce polecamy bezpieczny stok szkoleniowy, przy którym mieści się wyciąg orczykowy dla początkujących – Stonoga. Wyciąg ten ma 110 metrów i wjeżdża się nim wolniej niż pozostałymi wyciągami orczykowymi. Nachylenie stoku jest bardzo łagodne a trasa jest oświetlona i sztucznie naśnieżana.

Jeżeli chodzi o stoki średniej trudności to polecamy trasy przy wyciągach Płatek, Polanki, czy orczykowy Szczawnik.

DWIE DOLINY MUSZYNA – WIERCHOMLA. UWAGA! W sezonie narciarskim 2019/2020 będą działały wyciągi: Wierchomla I (o długości 1800 m), Polanki (1000 m), Toczek (550 m), Stonoga (110 m). Pozostałe wyciągi nie będą otwarte.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze wpisy w kategorii Atrakcje

  • Gondola na Jaworzynie Krynickiej

    Ferie zimowe w Krynicy-Zdroju to nie tylko malownicze górskie pejzaże. Uzdrowisko oferuje wiele interesujących atrakcji, które przypadną do gustu zarówno mniej, jak i bardziej aktywnym osobom. Co robić zimą w Krynicy-Zdroju? Zapraszamy do lektury!

  • Krynica-Zdrój - okolice Deptaka w Krynicy

    Krynica-Zdrój swój rozwój zawdzięcza wodom mineralnym, których lecznicze walory opisał i rozpropagował w drugiej połowie XIX wieku Józef Dietl. W okresie międzywojennym, po wybudowaniu toru saneczkowego na Górze Parkowej i skoczni narciarskich, Krynica stała się ośrodkiem sportów zimowych. Tamte obiekty należą już do przeszłości. Współcześnie amatorów narciarstwa przyciąga Słotwiny Arena i Jaworzyna Krynicka. Krynica-Zdrój to nie tylko lecznictwo uzdrowiskowe i sporty zimowe. Co warto zobaczyć w Krynicy-Zdroju? Poznaj 10 najlepszych atrakcji turystycznych w Krynicy-Zdrój.

  • Camper Park Czarny Potok Krynica

    Urokliwa polana górska znajdująca się w dolinie Czarnego Potoku. Cisza i spokój pozwolą rozkoszować się pięknem nieskazitelnej natury przy filiżance porannej kawy czy pysznego śniadania. Szumiący górski potok przepływający przez pole, daje wytchnienie w upalne dni. Zaciszna okolica oraz położenie tuż obok lasu to największe atuty tego miejsca. Liczne ścieżki piesze i rowerowe zapewnią możliwość aktywnego spędzania czasu. Jest to idealne miejsce na odpoczynek dla osób, które chcą zrelaksować się na łonie natury.

  • Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju

    Wybierasz się w Beskid Sądecki na odpoczynek z rodziną lub wakacyjny pobyt? Koniecznie odwiedź Krynicę-Zdrój, aby na własne oczy zobaczyć wyjątkową atrakcję turystyczną – wieżę widokową – ścieżkę w koronach drzew.

  • Deptak w Krynicy - zima

    Planujesz tegorocznego sylwestra spędzić aktywnie i w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami? Atrakcje sylwestrowe w Krynicy-Zdroju gwarantują niezapomnianą moc wrażeń i dobrą zabawę dla każdego. Sprawdź je wszystkie! Krynica-Zdrój to urokliwa miejscowość, która z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów chętnych na zimowy odpoczynek oraz ciekawe programy lokalnych przedsięwzięć. To nie tylko atrakcyjne miejsce dla miłośników narciarstwa czy snowboardingu. To odpowiednie miejsce dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i zwiedzanie miasta oraz okolic. Pobyt w Krynicy-Zdroju zimą jest polecany wszystkim, którzy chcą się dobrze bawić przy muzyce i wyjątkowo spędzić powitanie Nowego Roku.

  • widok na Krynicę-Zdrój z Góry Parkowej

    Krynica Zdrój to miejscowość, która rok rocznie przyciąga rzesze turystów, pragnących skorzystać z atrakcji tego miasta. Jest to przede wszystkim uzdrowisko, więc jego ogromnym atutem są źródła wód leczniczych i pijalnie, w których można spróbować tego płynnego złota. Dla jednych są one obowiązkowym punktem wycieczki, a często wręcz głównym powodem, dla którego wybierają Krynicę-Zdrój na odpoczynek. Dla innych jest to tylko jeden z punktów, z których warto skorzystać podczas pobytu w tej malowniczej okolicy. Tak, czy inaczej Krynica Zdrój, poza swoimi naturalnymi zasobami, posiada tyle interesujących miejsc, że warto skorzystać z jej oferty np. podczas długiego weekendu majowego (majówki).

  • Ślizgawki dla dzieci i dorosłych na Górze Parkowej w Krynicy

    Krynica-Zdrój od lat jest zarówno letnią jak i zimową destynacją tych podróżników, którzy szukają sprawdzonych, pewnych i przetestowanych miejsc wypoczynku. Także rodziny z dziećmi bez obaw mogą wybrać Krynicę jako gwarancję udanego wypoczynku. Co zatem oferuje uzdrowisko Krynica dla malusińskich i ich rodziców?

  • Ośrodek sportu i rekreacji Wietrznice to camping, tor kajakarstwa górskiego oraz baza noclegowa dla około 60 osób. Miejsce to docenią szczególnie osoby ceniące sobie ciszę, spokój oraz aktywny wypoczynek. Najbliższe okolice naszego ośrodka to góry, lasy oraz rzeka Dunajec. Wśród gór otaczających nas, mamy Beskid Sądecki, Beskid Wyspowy, Gorce oraz od Pienin dzieli nas zaledwie 20 km. Liczne szlaki górskie znajdują się w okolicy kilkuset metrów, szlak na wieżę widokową na Koziarzu oraz Lubaniu (400m). Nasze miejsce odwiedzane jest każdego roku przez pasjonatów kajakarstwa górskiego, spływów kajakowych oraz osób kochających góry.

  • Pijalnia Czekolady na Deptaku w Krynicy

    Krynica-Zdrój to nie tylko pijalnie Wód Mineralnych ale również … Pijalnie Czekolady! Jeżeli Państwo również nie mogą oprzeć się urokom czekolady to zapraszamy serdecznie do Pijalni Czekolady „Czekolada i Zdrój” położonej na Deptaku (ul. Nowotarskiego 9, Stary Dom Zdrojowy) lub też Pijalni Czekolady „U Jana Kiepury” położonej na ul. Pułaskiego 1 (w pobliżu Muzeum Zabawek).

  • Muszyna

    Położony zaledwie kilka kilometrów od Krynicy, teren Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna obfituje w liczne atrakcje turystyczne. To malowniczo położone Uzdrowisko jest, podobnie jak Krynica, idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla ludzi kochających aktywny wypoczynek.

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
0
Dodaj komentarzx
Menu