Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Stacje i wyciągi narciarskie w Krynicy

Stacja narciarska Jaworzyna Krynicka

Krynica dysponuje nowoczesnymi wyciągami narciarskimi i wspaniale przygotowanymi trasami zarówno dla początkujących, jak również doświadczonych narciarzy. Ta pięknie położona miejscowość nazywana jest często drugą (po Zakopanem) „zimową stolicą Polski”.

Większość wyciągów narciarskich w Krynicy Zdrój (Górskiej) posiada licencjonowane szkółki narciarskie, w których zajęcia prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem. Znaczna część tras narciarskich jest sztucznie naśnieżana i oświetlona oraz przygotowywana przez ratraki. To właśnie w Krynicy znajduje się jedna z najdłuższych oświetlonych tras narciarskich w Polsce.

Poprzez dużą różnorodność tras zjazdowych, Krynica stała się doskonałym miejscem zarówno dla narciarzy jak i snowboardzistów.

Opisy i mapy tras narciarskich w Krynicy, Tyliczu i Wierchomli

STACJA NARCIARSKA JAWORZYNA KRYNICKA:

Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A.
ul. Czarny Potok 75
33-380 Krynica Zdrój
tel./fax.(+48) 18 471 52 71
(+48) 18 471 38 68
(+48) 18 472 34 01
www.jaworzynakrynicka.pl

Jaworzyna Krynicka jest jednym z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Polsce! Wspaniale przygotowane trasy narciarskie o długości ponad 12 km i nowoczesne wyciągi o łącznej przepustowości niemal 14 000 osób na godzinę, sprawiają, że co roku tysiące narciarzy i snowboardzistów wybiera właśnie ten szczyt w Beskidzie Sądeckim.

Poniżej umieściliśmy mapę tras narciarskich na Jaworzynie, wraz z dokładnym opisem tych tras.

trasy narciarskie na Jaworzynie Krynickiej - mapa tras
Mapa tras narciarskich pobrana z www.jaworzynakrynicka.pl

1. Czerwona I – „RODZINNA” – Najdłuższa trasa narciarska o długości 2600 m W górnej części zlokalizowany wyciąg orczykowy o długości 650 m. Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny kończy przy stacji dolnej Kolei Gondolowej. Jest to najdłuższa oświetlona trasa w Polsce. Z trasy można podziwiać panoramę Krynicy i Beskidu Niskiego.
Długość trasy: 2600 m.
Wyciągi na trasie: gondola, orczyk.


2. Czerwona II „RODZINNA” – Trasa na południowo-wschodnim stoku. Jest doskonałą trasą do zjazdów rodzinnych. Trasa jest sztucznie dośnieżana i oświetlona. Trasa jest wyposażona w wyciąg orczykowy. Przepustowość wyciągów to 900 osób/h. Na szczycie trasy zlokalizowany jest wyciąg szkoleniowy dla dzieci o długości 90 m.
Długość trasy: 900 m.
Wyciagi na trasie: orczyk.


3.Czerwona IIA „RODZINNA” – Trasa stanowi przedłużenie trasy II. Trasa jest klasyfikowana jako umiarkowanie trudna. Na trasie odbywają się zawody w slalomie i slalomie gigancie. Trasa jest wyposażona w nowoczesną 4-os kolej krzesełkową. W dolnym odcinku trasy znajduje się wyciąg szkoleniowy dla dzieciaków „Mały Wacek”.
Długość trasy: 900 m.
Wyciągi na trasie: 4-osobowa kolej krzesełkowa.


4. Niebieska III „RODZINNA” – Rozpoczyna się na szczycie Jaworzyny, jest górną częścią trasy nr I. Trasa jest sztucznie naśnieżona i oświetlona. Trasa bardzo popularna wśród narciarzy ze względu na doskonałe warunki śniegowe. Na tej trasie śnieg utrzymuje się najdłużej.
Długość trasy: 650 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.


5. Czerwona IV „RODZINNA” – Trasa narciarska o długości 1000m. Zaczyna się w połowie trasy nr I a kończy na Polanie Izwór razem z trasą IIa. Trasa posiada dwa wyciągi orczykowe o długościach: 1000 i 850 m. Na trasie mogą odbywać się zawody narciarskie w slalomie i slalomie gigancie.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: 2 orczyki.


6. Czarna V „TRUDNA” FIS – Trasa dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów. Trasa jest sztucznie dośnieżana.
Długość trasy: 1000 m.
Wyciągi na trasie: orczyk.


7. Czerwona VI „RODZINNA” – Stacja dolna krzesełka zlokalizowana obok stacji dolnej kolei gondolowej, natomiast stacja górna umiejscowiona jest przy końcu trasy nr IV oraz V. Trasa jest sztucznie naśnieżania i oświetlona. Nowoczesna 4-os kolej krzesełkowa będzie wyposażona w ruchomy chodnik ułatwiający wsiadanie.
Długość trasy: 1100 m.
Wyciągi na trasie: 4-os kolej krzesełkowa.


SŁOTWINY ARENA

Ośrodek narciarski Słotwiny Arena
ul. Słotwińska 51A
33-380 Krynica Zdrój
tel. 512 409 908 lub 18 506 51 20
slotwinyarena.pl

Ośrodek narciarski Słotwiny Arena zapewnia rodzinne szusowanie po świetnie przygotowanych, naśnieżonych i oświetlonych stokach oraz bardzo smaczne jedzenie w restauracji i noclegi w Pensjonacie Słotwiny Arena.

Słotwiny Arena to 6,5 km tras narciarskich (10 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności), kolej krzesełkowa, taśma Sunkid, Kubusiowy plac zabaw oraz otwarta w sierpniu 2019 roku niezwykła atrakcja turystyczna – wieża widokowa w koronach drzew (o wysokości prawie 50 metrów).

Mapa tras narciarskich - Słotwiny Arena Krynica
Mapa tras narciarskich pobrana z slotwinyarena.pl/zima/mapa-tras/

Trasa nr 1 – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 880 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 1a – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 300 m.
Różnica poziomów: 85 m.

Trasa nr 2 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 1650 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 2a – NIEBIESKA.
Długość trasy: 1350 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 3 – CZERWONA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 880 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 4 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 900 m.
Różnica poziomów: 164 m.

Trasa nr 5 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 400 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 6 – NIEBIESKA.
Długość trasy: 560 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 7 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana i oświetlona.
Długość trasy: 90 m.
Różnica poziomów: 10 m.

Trasa nr 8 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana.
Długość trasy: 200 m.
Różnica poziomów: 20 m.

Trasa nr 9 – NIEBIESKA – trasa naśnieżana.
Długość trasy: 550 m.
Różnica poziomów: 94 m.

Trasa nr 10 – NIEBIESKA
Długość trasy: 300 m.
Różnica poziomów: 45 m.


KOMPLEKS NARCIARSKI SŁOTWINY

Kompleks narciarski Słotwiny
ul. Słotwińska 53
33-380 Krynica Zdrój
tel. 18 471-27-26
www.slotwiny.pl

Kompleks narciarski SŁOTWINY to najstarszy ośrodek narciarski w Krynicy. Ośrodek dysponuje koleją krzesełkową (925 m) oraz trzema wyciągami orczykowymi (925 m, 400 m i 120 m). Trasy i wyciągi są oświetlone, sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Trasy posiadają homologację FIS.

Stacja narciarska Słotwiny - mapa tras

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).


OŚRODEK NARCIARSKI HENRYK:

Kompleks Wypoczynkowy ‚Henryk’
henryk.ski

Ośrodek ten położony jest na zboczu Góry Krzyżowej w samym centrum Krynicy-Zdrój. Ośrodek ten posiada dwie 4-osobowe koleje krzesełkowe oraz wyciąg taśmowy. Przy wyciągach znajdują się obiekty małej gastronomii, wypożyczalnia nart, przechowalnia sprzętu oraz bezpłatny parking. Trasy przygotowane są ratrakiem, sztucznie naśnieżane oraz oświetlane.

Poniżej opis wyciągów wraz z dokładną mapką:
Henryk I – Wyciąg orczykowy o długości 720 m.
Henryk II – Wyciąg orczykowy o długości 620 m.
KUBUŚ – Wyciąg dla dzieci o długości 80 m.

ośrodek narciarski Henryk Ski w Krynicy - mapa tras

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).

STACJA NARCIARSKA TYLICZ SKI:

Stacja Narciarska Tylicz Sp. z o.o.
33-383 Tylicz,
ul. Boczna 4
www.tylicz.ski
info@tylicz-ski.pl
Stacja Narciarska Tylicz to 6 km ośnieżonych tras zróżnicowanych pod względem trudności (zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych narciarzy).
Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się niedaleko Krynicy, w miejscowości Tylicz, a dzięki konkurencyjnym cenom i znakomitej atmosferze wybiera ją co roku coraz więcej turystów przyjeżdżających w ten region Beskidu Sądeckiego

stacja narciarska Tylicz Ski - mapa tras
Mapa tras narciarskich pobrana z www.tylicz-ski.pl

Stacja Narciarska „Tylicz” jest idealnym miejscem do nauki jazdy na nartach i snowboardzie. W pobliżu parkingów znajduje się gospoda Gościniec Top-Ski, w której można się ogrzać i dobrze zjeść.
Trasy narciarskie
Ośrodek dysponuje nową koleją krzesełkową o długości 750 m i 400 m, dwoma wyciągami orczykowymi o długości 400 m i 200 m oraz wyciągiem taśmowym o długości 100 m.
Dojazd
Stacja Narciarska „Tylicz” znajduje się w odległości 1,5 km od centrum Tylicza przy drodze Tylicz – Powroźnik zapewniając swoim Gościom bezpłatne parkingi. Możliwy jest również dojazd komunikacją publiczną z samej Krynicy.

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).


Centrum Narciarskie „Master-Ski”:

ul.Kazimierza Pułaskiego 11a
33-383 Tylicz
www.master-ski.pl

„Master-Ski” to ośrodek narciarski w Tyliczu położony na wysokości 680 m n.p.m.

Centrum narciarskie Master Ski - mapa tras

Centrum Narciarskie Master-Ski to kolejne miejsce w którym można bezpiecznie szusować na nartach i snowboardzie. Duże zróżnicowanie tras sprawia, że jest to idealne miejsce zarówno dla początkujących jak i bardziej doświadczonych narciarzy.

Do dyspozycji narciarzy jest 6 tras narciarskich oraz 4 os. kolej krzesełkowa (700 m) i cztery wyciągi – dwa talerzykowe (600 i 500 m), taśmowy (150 m) oraz baby ski. Dodatkowo, bardziej wytrawni narciarze mogą skorzystać z dwóch nartostrad o długości 1200 i 13500 m. Dla amatorów bardziej ekstremalnych sportów jest Fun Park, Snow Park i trasa do jazdy na tyczkach. Ośrodek dysponuje własną wypo­życzalnią sprzętu narciarskiego i snowboardowego, szkołą narciarską oraz bezpłatnym parkingiem i regionalną karczmą, w której można naprawdę smacznie zjeść.

UWAGA: Wspólny karnet KRYNICA.ski łączący 4 ośrodki narciarskie znajdujące się na terenie Krynicy-Zdrój (Kompleks narciarski Słotwiny, Henryk Ski) oraz Tylicza (Tylicz Ski, Master Ski).

POWROŹNIK:

Powroźnik 46
33-370 Powroźnik

Wyciąg orczykowy – długość 600 m.
Wyciąg oświetlony, ratrakowany, naśnieżany. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i serwis, bar, parking.


STACJA NARCIARSKA DWIE DOLINY MUSZYNA – WIERCHOMLA:

Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla.
www.wierchomla.com.pl

Stacja narciarska Wierchomla - mapa tras

Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Kompleks ten położony jest w Beskidach, 12 km od Piwnicznej – Zdroju. Wyciągi narciarskie zlokalizowane są na zboczach otaczających Wierchomlę Małą, nad którą wznosi się szczyt Pusta Wielka (1062 m. n.p.m.). Zajmuje powierzchnię ponad 100 ha i jako pierwsza w Polsce zapewniła połączenie dwóch miejscowości systemem wyciągów – Wierchomlę i Muszynę-Szczawnik.

Łączna przepustowość wyciągów Stacji narciarskiej Dwie Doliny to 11 tys. osób na godzinę. Dzięki rozmieszczeniu obiektów narciarskich na dużej powierzchni, trasy zjazdowe są szerokie i nie odczuwa się natężonego ruchu turystycznego. Dobre warunki narciarskie stacja zawdzięcza specyficznym warunkom klimatycznym – śnieg utrzymuje się tutaj od listopada do kwietnia. Kompleks ten dysponuje stokami o różnej trudności i każdy znajdzie tutaj trasę dopasowaną do swych umiejętności.

1. Wierchomla I – Dotychczas najdłuższy wyciąg w Wierchomli, ma długość 1600 m, szerokość trasy zjazdowej to 100 – 300 m. Stok jest oświetlony, sztucznie śnieżony. Wyciąg krzesełkowy – krzesełka czteroosobowe, czas wjazdu to 12 minut.

2. Szczawnik I – Wyciąg krzesełkowy o długości 1525 metrów, czas wjazdu to 9 minut. Stanowi połączenie Wierchomli ze Szczawnikiem. Trasa oświetlona, sztucznie naśnieżana, szeroka. Wyciąg łączy się z orczykiem Szczawnik II.

3. Frycek – Wyciąg orczykowy położony na prawo od górnej stacji wyciągu krzesełkowego, długość 1010 m, różnica poziomów 175 m. Stok szeroki, śnieżony. NOWOŚĆ (w sezonie 2012/2013 wyciąg FRYCEK został przedłużony. Górna stacja wyciągu Frycek, została usytuowana tuż przy górnej stacji wyciągu Szczawnik II, co pozwala na wygodne przemieszczanie się między doliną Wierchomli a doliną Szczawnika

4. Płatek – Wyciąg równoległy do Frycka, połączony z nim krótką trasą łącznikową. Długość 517 m. Stok śnieżony.

5. Polanki – wyciąg o długości 940 m, a trasa o tej samej nazwie ma aż 1000 m. Różnica poziomów 175 m, szeroki, łagodny i oświetlony stok, często wybierany przez amatorów carvingu.

6. Toczek – Trasa czerwona, równoległa z dolnym odcinkiem głównej trasy. Długość – 470 m.

7. Stonoga – Stok dla początkujących z wyciągiem o długości 110 m., odseparowany od pozostałych nartostrad. Nachylenie tego stoku jest niezwykle łagodne, co zapewnia bezpieczeństwo. Trasa jest oświetlona i ma system sztucznego naśnieżania.

8. Szczawnik II – Stok o długości 1067 m. Czas wjazdu: 5 minut. Połączony z wyciągiem krzesełkowym Szczawnik I.

9. Tor Playcross – trasa o długości 300 m. Tor crossowy złożony z band i rollerów, na którym świetnie odnajdą się nie tylko dzieci, lecz także poszukujących większych wrażeń niż zwykłe ślizganie po stoku.

9. Snowpark – trasa o długości 400 m (przeszkody dla początkujących, skocznie dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych, przeszkody jibbowe dla początkujących i średniozaawansowanych).

STOKI NA STACJI NARCIARSKIEJ WIERCHOMLA POLECANE DLA POCZĄTKUJĄCYCH:
Tym, którzy jeszcze nie jeździli na nartach czy desce polecamy bezpieczny stok szkoleniowy, przy którym mieści się wyciąg orczykowy dla początkujących – Stonoga. Wyciąg ten ma 110 metrów i wjeżdża się nim wolniej niż pozostałymi wyciągami orczykowymi. Nachylenie stoku jest bardzo łagodne a trasa jest oświetlona i sztucznie naśnieżana.

Jeżeli chodzi o stoki średniej trudności to polecamy trasy przy wyciągach Płatek, Polanki, czy orczykowy Szczawnik.

DWIE DOLINY MUSZYNA – WIERCHOMLA. UWAGA! W sezonie narciarskim 2019/2020 będą działały wyciągi: Wierchomla I (o długości 1800 m), Polanki (1000 m), Toczek (550 m), Stonoga (110 m). Pozostałe wyciągi nie będą otwarte.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu