Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Jaworzyna Krynicka

Jaworzyna Krynicka - szczyt

Sympatykom narciarstwa nie trzeba chyba wyjaśniać, jakimże rajem dla narciarzy jest Jaworzyna Krynicka. To nie tylko jedna z największych w Polsce kolejek gondolowych o bardzo dużej przepustowości, to też nie tylko doskonale przygotowane i oświetlone trasy narciarskie ale Jaworzyna to przede wszystkim klimat czystego, zimowego szaleństwa i zabawy z najwyższej półki!

Dość wspomnieć iż ten kompleks wyciągów regularnie zdobywa nagrody lub wyróżnienia w rankingach polskich baz narciarskich.

Jaworzyna Krynicka – raj dla narciarzy!

Na Jaworzynie Krynickiej dostępnych jest w sumie aż 10 wyciągów, w tym krzesełkowe, orczykowe oraz 6-osobowa kolej gondolowa a łączna długość tras narciarskich to ponad 10 km! Najsłynniejsza w Polsce kolej gondolowa ma długość 2211m. Jej początek znajduje się na Czarnym Potoku, a koniec na szczycie Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) Kabiny są 6-osobowe i poruszają się z prędkością 5m/s a przejazd na szczyt zajmuje ok. 6-7 minut. W każdej gondoli znajdują się ławeczki i kosze, w których można przewieźć 6 par nart lub snowboardu. Pasażerowie mają zapewniony maksymalny komfort jazdy oraz bezpieczeństwo, ponieważ kolejka jest sterowana elektronicznie i obsługiwana przez doskonale wykwalifikowany personel. Oprócz kolejki gondolowej narciarze mogą korzystać z dwóch 4-osobowych kolejek krzesełkowych i 7 wyciągów orczykowych.

Oprócz tego przewidziano także doskonałe zaplecze gastronomiczne dostępne u stóp i na szczycie góry. Przy Jaworzynie działa także wiele szkółek narciarskich, a trasy są pod ciągłym nadzorem GOPRu.

Jaworzyna Krynicka zapewnia doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Do wyboru jest aż 7 tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Dzięki temu każdy, bez względu na poziom zaawansowania, może czerpać radość z jazdy na nartach lub snowboardzie. Początkujący narciarze mają do swoje dyspozycji m.in. trasę szkoleniową „Żółwik”, a wytrawnym narciarzom na pewno przypadnie do gustu czarna trasa „FIS”, która ma długość 1000 m. Najdłuższa trasa, oznaczona Nr 1 „Czerwona” mierzy aż 2600 m. Jaworzyna Krynica to prawdziwa mekka narciarzy i snowboardzistów, którzy przyjeżdżają tu z całej Polski a także z zagranicy.

Jaworzyna Krynicka – latem też jest pięknie!

Jaworzyna Krynicka zachwyca nie tylko zimą, ponieważ także latem można tu wspaniale spędzić czas. Ze szczytu można podziwiać niezwykle piękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego, Tatry Słowackie a także najwyższe bieszczadzkie szczyty. Do dyspozycji turystów są liczne ścieżki i szlaki turystyczne, które zachęcają do spacerów i wędrówek, a amatorzy rowerów górskich mogą korzystać z niezwykle atrakcyjne trasy rowerowej.

LOKALIZACJA

Jaworzyna Krynicka – galeria zdjęć

JAWORZYNA KRYNICKA LATEM

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

JAWORZYNA KRYNICKA ZIMĄ

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ

 

ZOBACZ kamerki prezentujące obraz na żywo z Jaworzyny Krynickiej

Oceń (5 / 2)

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MisiekMichał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał
Oceń :
     

Szkoda że nie ma zdjęć żadnych a przecież takie fajne widoki są z Jaworzyny o każdej porze roku. Jeżeli ktoś chce pojeździć na nartach to Jaworzyna na pewno przypadnie mu do gustu.

Misiek
Gość
Misiek
Oceń :
     

Jak nie ma jak są 🙂

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu