Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Baseny w Krynicy

Kobieta w basenie

Mimo że Krynica kojarzy się raczej z idealnym miejscem do podreperowania zdrowia, zimowym szaleństwem na nartach oraz pieszymi wędrówkami, to jednak fani pływania i wypoczynku nad wodą, również znajdą dla siebie odpowiednie miejsca.

W upalne dni najlepszym sposobem na ochłodzenie się, jest skorzystanie z basenu odkrytego. Jedyny taki w Krynicy znajduje się przy ulicy Pułaskiego, pod numerem 6. Działa codziennie w sezonie letnim od 9 do 18. Oprócz basenu (25m na 12m, gł. 90-140cm, woda podgrzewana do temperatury ok. 24/25 stopni) na miejscu znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych, boisko do piłki siatkowej, wypożyczalnia leżaków (8 zł za dzień) oraz punkt gastronomiczny. Dorośli za dzień płacą 12 zł, dzieci (od trzeciego do piętnastego roku życia) 6 zł, a grupy zorganizowane powyżej 15 osób 5 zł, w tym opiekun wchodzi za darmo.

Krynica, jako uzdrowisko i miasto turystyczne, posiada kilka pensjonatów, sanatoriów i hoteli, w których wybudowano baseny kryte. Jeden z nich mieści się w Hotelu Czarny Potok, w którym dostępne są również jacuzzi, wanna solankowa oraz łaźnia zdrojowa, w tym sauna i łaźnia parowa, w której można poddać się aromaterapii. Dla dzieci przygotowano brodzik. Basen otwarty jest od godziny 7 rano do 9 wieczór. Goście z zewnątrz są proszeni o uzyskanie wcześniejszej zgody na wejście w recepcji głównej. Dzieci do sześciu lat mogą wejść za darmo. Wejście jednorazowe dla dzieci do lat dwunastu kosztuje 25 zł (czas pobytu: 2 godziny), a dla osoby dorosłej 50 zł. Hotel umożliwia również zakup karnetów na 10 wejść.

Kolejna pływalnia mieści się w Sanatorium MSWiA CONTINENTAL, przy ulicy Nitribitta 4. W budynku znaleźć można basen (8 x 12m), łaźnię, chill-out room, grotę solną, jacuzzi oraz sauny: fińska i infrared. Wejście jednorazowe dla dorosłego kosztuje 20 zł, a dla dziecka (do lat 13) 10 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów na dziesięć wejść. Nie ma limitu czasowego.

Basen można znaleźć w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Damis, na ulicy Pułaskiego 71/1. Oprócz basenu (8 na 22m, gł. 120 do 180cm) jest możliwość skorzystania z sauny. Wejścia jednorazowe (45 minut) dla dorosłych kosztują 10 zł, a dla dzieci poniżej 7 roku życia 5 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 80 zł. Basen jest czynny od 15 do 20.

Pływalnia znajduje się także w Panoramie ORW, na ulicy Wysokiej 15. Ma wymiary 18 na 8m, głębokość od 90 do 190 cm, a temperatura sięga 29 stopni. Osoby dorosłe płacą za wejście 13 zł (za godzinę), a młodzież szkolna 9 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 90 zł. Basen czynny jest w poniedziałki oraz środy – soboty od 9 do 21 (z przerwami od 14 do 14.30), wtorki i niedziele od 14.30 do 21. Można również skorzystać z jacuzzi oraz sauny.

Inny można znaleźć w Hotelu Prezydent Medical SPA&Wellness. Znajduje się przy ul. Nowatorskiego 3. Oprócz basenu (12 na 19m, gł. od 100 do 170cm, temp. 28 stopni), jest tam również sauna (fińska, parowa oraz IR) oraz jacuzzi. Wstęp jedynie dla osób powyżej 15 roku życia.

Kolejna pływalnia znajduje się w 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym na ulicy Świdzińskiego 4. Kryte baseny są dostępne wyłącznie dla gości w: Hotelu SPA Dr Irena Eris, Geovicie-Znicz, OSW Sportowcu oraz Hotelu Krynica.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu