Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Baseny w Krynicy

Kobieta w basenie

Mimo że Krynica kojarzy się raczej z idealnym miejscem do podreperowania zdrowia, zimowym szaleństwem na nartach oraz pieszymi wędrówkami, to jednak fani pływania i wypoczynku nad wodą, również znajdą dla siebie odpowiednie miejsca.

W upalne dni najlepszym sposobem na ochłodzenie się, jest skorzystanie z basenu odkrytego. Jedyny taki w Krynicy znajduje się przy ulicy Pułaskiego, pod numerem 6. Działa codziennie w sezonie letnim od 9 do 18. Oprócz basenu (25m na 12m, gł. 90-140cm, woda podgrzewana do temperatury ok. 24/25 stopni) na miejscu znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych, boisko do piłki siatkowej, wypożyczalnia leżaków (8 zł za dzień) oraz punkt gastronomiczny. Dorośli za dzień płacą 12 zł, dzieci (od trzeciego do piętnastego roku życia) 6 zł, a grupy zorganizowane powyżej 15 osób 5 zł, w tym opiekun wchodzi za darmo.

Krynica, jako uzdrowisko i miasto turystyczne, posiada kilka pensjonatów, sanatoriów i hoteli, w których wybudowano baseny kryte. Jeden z nich mieści się w Hotelu Czarny Potok, w którym dostępne są również jacuzzi, wanna solankowa oraz łaźnia zdrojowa, w tym sauna i łaźnia parowa, w której można poddać się aromaterapii. Dla dzieci przygotowano brodzik. Basen otwarty jest od godziny 7 rano do 9 wieczór. Goście z zewnątrz są proszeni o uzyskanie wcześniejszej zgody na wejście w recepcji głównej. Dzieci do sześciu lat mogą wejść za darmo. Wejście jednorazowe dla dzieci do lat dwunastu kosztuje 25 zł (czas pobytu: 2 godziny), a dla osoby dorosłej 50 zł. Hotel umożliwia również zakup karnetów na 10 wejść.

Kolejna pływalnia mieści się w Sanatorium MSWiA CONTINENTAL, przy ulicy Nitribitta 4. W budynku znaleźć można basen (8 x 12m), łaźnię, chill-out room, grotę solną, jacuzzi oraz sauny: fińska i infrared. Wejście jednorazowe dla dorosłego kosztuje 20 zł, a dla dziecka (do lat 13) 10 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów na dziesięć wejść. Nie ma limitu czasowego.

Basen można znaleźć w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Damis, na ulicy Pułaskiego 71/1. Oprócz basenu (8 na 22m, gł. 120 do 180cm) jest możliwość skorzystania z sauny. Wejścia jednorazowe (45 minut) dla dorosłych kosztują 10 zł, a dla dzieci poniżej 7 roku życia 5 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 80 zł. Basen jest czynny od 15 do 20.

Pływalnia znajduje się także w Panoramie ORW, na ulicy Wysokiej 15. Ma wymiary 18 na 8m, głębokość od 90 do 190 cm, a temperatura sięga 29 stopni. Osoby dorosłe płacą za wejście 13 zł (za godzinę), a młodzież szkolna 9 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 90 zł. Basen czynny jest w poniedziałki oraz środy – soboty od 9 do 21 (z przerwami od 14 do 14.30), wtorki i niedziele od 14.30 do 21. Można również skorzystać z jacuzzi oraz sauny.

Inny można znaleźć w Hotelu Prezydent Medical SPA&Wellness. Znajduje się przy ul. Nowatorskiego 3. Oprócz basenu (12 na 19m, gł. od 100 do 170cm, temp. 28 stopni), jest tam również sauna (fińska, parowa oraz IR) oraz jacuzzi. Wstęp jedynie dla osób powyżej 15 roku życia.

Kolejna pływalnia znajduje się w 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym na ulicy Świdzińskiego 4. Kryte baseny są dostępne wyłącznie dla gości w: Hotelu SPA Dr Irena Eris, Geovicie-Znicz, OSW Sportowcu oraz Hotelu Krynica.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dzieje się w Krynicy

 • Krynica-Zdrój zimą - wejście na Deptak W Krynicy-Zdrój przybywa turystów

  Krynicka Organizacja Turystyczna informuje o wzmożonym zainteresowaniu Krynicą-Zdrój wśród turystów. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ferii w pierwszym województwie w Polsce, w Krynicy jest coraz więcej przyjezdnych. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

 • Krynica Źródłem Kultury Krynica Źródłem Kultury 2018

  W dniach od 13 stycznia do 23 lutego 2018 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 12 koncertów i 1 kabaret. Wszystko rozpocznie się już 13 stycznia koncertem Zakopower. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy muzyczne […]

 • Wielki Koncert Noworoczny 2018 w Krynicy-Zdroju Wielki koncert noworoczny – Po północy w Paryżu

  01 stycznia 2018 zapraszamy na godz. 20:00 do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na Wielki koncert noworoczny “Po północy w Paryżu”. Podczas koncertu wystąpią takie gwiazdy scen muzycznych jak Leslie Deskeuwre, Anna Lasota, Zosia Sydor, Alexander Martinez, Jakub Oczkowski. W Pijalni Głównej zagra również Orkiestra Symfoniczna im. A. Wrońskiego i podobnie jak w ubiegłych latach nasza […]

 • Sławomir - koncert w Krynicy Sławomir – koncert

  29 grudnia 2017 zapraszamy do Krynicy na koncert Sławomira. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00 w Pijalni Głównej w Krynicy. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°25'18.1"N 20°57'43.3"E

Wysokość n.p.m.:od 560 - 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 10 907

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Uzdrowisko Krynica

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

Social media

Twitter Google Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.