Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Baseny w Krynicy

Kobieta w basenie

Mimo że Krynica kojarzy się raczej z idealnym miejscem do podreperowania zdrowia, zimowym szaleństwem na nartach oraz pieszymi wędrówkami, to jednak fani pływania i wypoczynku nad wodą, również znajdą dla siebie odpowiednie miejsca.

W upalne dni najlepszym sposobem na ochłodzenie się, jest skorzystanie z basenu odkrytego. Jedyny taki w Krynicy znajduje się przy ulicy Pułaskiego, pod numerem 6. Działa codziennie w sezonie letnim od 9 do 18. Oprócz basenu (25m na 12m, gł. 90-140cm, woda podgrzewana do temperatury ok. 24/25 stopni) na miejscu znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych, boisko do piłki siatkowej, wypożyczalnia leżaków (8 zł za dzień) oraz punkt gastronomiczny. Dorośli za dzień płacą 12 zł, dzieci (od trzeciego do piętnastego roku życia) 6 zł, a grupy zorganizowane powyżej 15 osób 5 zł, w tym opiekun wchodzi za darmo.

Krynica, jako uzdrowisko i miasto turystyczne, posiada kilka pensjonatów, sanatoriów i hoteli, w których wybudowano baseny kryte. Jeden z nich mieści się w Hotelu Czarny Potok, w którym dostępne są również jacuzzi, wanna solankowa oraz łaźnia zdrojowa, w tym sauna i łaźnia parowa, w której można poddać się aromaterapii. Dla dzieci przygotowano brodzik. Basen otwarty jest od godziny 7 rano do 9 wieczór. Goście z zewnątrz są proszeni o uzyskanie wcześniejszej zgody na wejście w recepcji głównej. Dzieci do sześciu lat mogą wejść za darmo. Wejście jednorazowe dla dzieci do lat dwunastu kosztuje 25 zł (czas pobytu: 2 godziny), a dla osoby dorosłej 50 zł. Hotel umożliwia również zakup karnetów na 10 wejść.

Kolejna pływalnia mieści się w Sanatorium MSWiA CONTINENTAL, przy ulicy Nitribitta 4. W budynku znaleźć można basen (8 x 12m), łaźnię, chill-out room, grotę solną, jacuzzi oraz sauny: fińska i infrared. Wejście jednorazowe dla dorosłego kosztuje 20 zł, a dla dziecka (do lat 13) 10 zł. Istnieje możliwość zakupienia karnetów na dziesięć wejść. Nie ma limitu czasowego.

Basen można znaleźć w Centrum Wypoczynku i Rehabilitacji Damis, na ulicy Pułaskiego 71/1. Oprócz basenu (8 na 22m, gł. 120 do 180cm) jest możliwość skorzystania z sauny. Wejścia jednorazowe (45 minut) dla dorosłych kosztują 10 zł, a dla dzieci poniżej 7 roku życia 5 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 80 zł. Basen jest czynny od 15 do 20.

Pływalnia znajduje się także w Panoramie ORW, na ulicy Wysokiej 15. Ma wymiary 18 na 8m, głębokość od 90 do 190 cm, a temperatura sięga 29 stopni. Osoby dorosłe płacą za wejście 13 zł (za godzinę), a młodzież szkolna 9 zł. Karnet na 10 wejść kosztuje 90 zł. Basen czynny jest w poniedziałki oraz środy – soboty od 9 do 21 (z przerwami od 14 do 14.30), wtorki i niedziele od 14.30 do 21. Można również skorzystać z jacuzzi oraz sauny.

Inny można znaleźć w Hotelu Prezydent Medical SPA&Wellness. Znajduje się przy ul. Nowatorskiego 3. Oprócz basenu (12 na 19m, gł. od 100 do 170cm, temp. 28 stopni), jest tam również sauna (fińska, parowa oraz IR) oraz jacuzzi. Wstęp jedynie dla osób powyżej 15 roku życia.

Kolejna pływalnia znajduje się w 20 Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym na ulicy Świdzińskiego 4. Kryte baseny są dostępne wyłącznie dla gości w: Hotelu SPA Dr Irena Eris, Geovicie-Znicz, OSW Sportowcu oraz Hotelu Krynica.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Dzieje się w Krynicy

 • Powitanie Lata 2018 - zdjęcie wstępu Powitanie Lata 2018 w Krynicy

  Data wydarzenia: 29 czerwca – 01 lipca 2018 Miejsce: Deptak w Krynicy Szczegóły: Burmistrz Krynicy-Zdroju zaprasza na Powitanie Lata w Krynicy-Zdroju. W programie 3 dniowej imprezy m.in. koncerty Ivana Komarenki, O.S.T.R., Renaty Przemyk i wiele wydarzeń towarzyszących (m.in. jarmark regionalny). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! Powitanie Lata zostało sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Tweet […]

 • Wielka Majówka z okazji Jubileuszu 225 lat Uzdrowiska Krynica-Zdrój - zdjecie wstępu Wielka Majówka z okazji Jubileuszu 225 lat Uzdrowiska Krynica-Zdrój

  Data wydarzenia: 4-5 maja 2018 Miejsce: Pijalnia Główna Szczegóły: Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A zapraszają na Wielką Majówkę z okazji Jubileuszu Uzdrowiska Krynica-Zdrój. W programie m.in. przeboje muzyki Pop i Rock w orkiestrowych aranżacjach oraz koncert Mateusza Ziółko. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

 • Rodzinny Piknik Majowy 2018 na Jaworzynie - zdjęcie wstępu Rodzinny Piknik na Jaworzynie Krynickiej

  Data wydarzenia: 1-5 maja 2018 Miejsce: Jaworzyna Krynicka Szczegóły: W dniach od 1 do 5 maja 2018 zapraszamy na Jaworzynę Krynicką na Rodzinny Piknik Majowy. Na szczycie Jaworzyny przygotowano wiele atrakcji dla dzieci (konkursy i zabawy z animatorami, nauka tańca, mini disco, zumba kids, balonowe zoo, malowanie twarzy, przejazdy kolejką tyrolką, pokazy gigantycznych baniek mydlanych […]

 • Majówka Konfederacka

  Data wydarzenia: 28 kwietnia 2018 Miejsce: Muszynka W programie: Msza Święta połączona z majówką, spotkanie przy pamiątkowym obelisku, degustacja potraw regionalnych przy grillu i ognisku połączone z okolicznościowym programem artystycznym. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°25'18.1"N 20°57'43.3"E

Wysokość n.p.m.:od 560 - 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 10 907

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Uzdrowisko Krynica

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

Social media

Twitter Google Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.