Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Krynicki Park Linowy

Park Linowy Krynica

Krynicki Park Linowy położony jest w lesie u podnóży Jaworzyny Krynickiej, obok głównego, czerwonego szlaku, prowadzącego na Jaworzynę.

Park linowy to wspaniała forma aktywnego spędzania wolnego czasu wywodząca się z Francji. Jest to system platform, zawieszonych na drzewach, połączonych różnymi przeszkodami (tyrolkami, mostkami, linami). Ich pokonanie dostarcza dużej dawki adrenaliny. To świetna zabawa zarówno dla młodszych, jak i starszych.

W skład atrakcji parku wchodzi 9 tras linowych (115 przeszkód) a także Big Swing (skok wahadłowy z wysokości 17 m.), ścianka wspinaczkowa oraz mini plac zabaw i trampolina.

Trasy linowe w Parku Linowym

Trasa bąbel – jest to trasa przeznaczona dla najmłodszych (w całości okryta siatkami zabezpieczającymi)
Trasa maluch – przeszkody (m.in. mosty, przejście po linie, zjazd na talerzyku, zjazd tyrolski) zainstalowane są bezpośrednio nad ziemią. Trasa ta posiada już system zabezpieczeń aby dzieci poczuły się już jak na prawdziwej profesjonalnej trasie.
Trasa niska – z 13 przeszkodami zamontowanymi ok. 1,5-2 m nad ziemią.
Trasa średnia (zielona) – z 15 przeszkodami zamontowanymi na wysokości 4 m nad ziemią. Trasa ta polecana jest zarówno dla starszych dzieci, jak i dla osób dorosłych.
Trasa średnia (niebieska) – minimalnie dłuższa i trudniejsza niż Trasa średnia (zielona). Na trasie umieszczonych jest 16 przeszkód (m.in. przejście z drążkiem po linie, zjazd na snowboardzie, zjazdy tyrolskie nad strumieniem).
Trasa wysoka – z 15 przeszkodami, dla osób które nie mają lęku wysokości. Przeszkody na tej trasie położone są na wysokości od 8 do 10 metrów nad ziemią. Jest to trasa o podwyższonym stopniu trudności.
Trasa extremalna – trasa z 19 przeszkodami na wysokości dochodzącej do 15 metrów.
Trasa zjazdowa I (średnia) – na wysokości od ok 4 m.. W skład trasy wchodzi 6 zjazdów (5 zjazdów i drabina).
Trasa zjazdowa II (wysoka) – W skład trasy wchodzi 8 zjazdów (6 zjazdów i siatka). Łączna długość zjazdów wynosi ponad 260 m..

TRASY SĄ CZYNNE PRZEZ CAŁY ROK

Park Linowy w Krynicy Zdrój został zbudowany według zasad bezpieczeństwa, zgodnie z wymogami Międzynarodowej Federacji Towarzystw Alpinistycznych. System asekuracji stosowany w Parku Linowym jest zgodny z zasadami bezpieczeństwa i kanonami alpinizmu. Przestrzeganie regulaminu parku gwarantuje 100 % bezpieczeństwa.

Zapraszamy każdego, kto zdecyduje się na ekscytującą podróż, pełną odkryć i przygód w naturalnym, krynickim lesie. Odnajdziecie nowe wyzwania, odkryjecie w sobie odwagę i umiejętności pokonywania przeszkód, będziecie mogli podziwiać niezwykłe widoki, a przede wszystkim będziecie świetne się bawić!

Przed wejściem na trasę, każdy uczestnik musi przejść obowiązkowe szkolenie, podczas którego zapoznaje się z zasadami posługiwania się sprzętem asekuracyjnym. Po przejściu szkoleniu oraz prawidłowym pokonaniu trasy szkoleniowej, uczestnik zostaje dopuszczony do wejścia na trasy parku linowego.

DANE KONTAKOWE

ul. Czarny Potok
e-mail: biuro@parklinowykrynica.pl
kontakt telefoniczny: Aleksandra: 660 313 091; Marcin: 604 483 578
Więcej informacji na stronie www.parklinowykrynica.pl.

LOKALIZACJA

Oceń (5 / 3)

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
MateuszJolaMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Gość
Marek
Oceń :
     

Po rozbudowaniu jest tam naprawdę bardzo fajnie. Polecam rodzinom z dziećmi.

Jola
Gość
Jola
Oceń :
     

Super atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Trasy bardzo fajnie przygotowane.

Mateusz
Gość
Mateusz
Oceń :
     

Fajna atrakcja dla dzieci. Polecam.

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu