Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

7 PKO Festiwal Biegowy w Krynicy

Festiwal Biegowy Krynica-Zdrój

Już jutro rusza 7 edycja Festiwalu Biegowego w Krynicy. W dniach od 9 do 11 września 2016 na terenie Krynicy i okolicznych miejscowości odbędzie się jedna z największych imprez biegowych w Polsce – PKO Festiwal Biegowy.

Do udziału w Festiwalu zgłosiło się już ponad 11 tysięcy uczestników, którzy rywalizować będą w 30 konkurencjach biegowych. Łączna długość tras biegowych tej edycji Festiwalu to ponad 300 km!

Organizatorami Festiwalu Biegowego są Fundacja Instytut Studiów Wschodnich oraz partnerska Fundacja Festiwal Biegów.

W związku z Festiwalem wystąpi szereg utrudnień w ruchu drogowym. Szczegóły dotyczące utrudnień znajdą Państwo na stronie www.krynica-zdroj.pl/pl/295/904/utrudnienia-w-ruchu-zwiazane-z-festiwalem-biegowym.html.

PROGRAM 7 PKO FESTIWALU BIEGOWEGO:

Piątek – 9 września:
11:00 – Bieg Małopolski – eliminacje
15:00 – Bieg Małopolski – finały
16:00 – Krynicka Mila – eliminacje
18:00 – Bieg na dystansie 15 km
18:10 – Bieg w krawacie
20:00 – Krynicka Mila – finały
22:30 – Bieg Nocny – dystans 7 km

Sobota – 10 września:
3:00 – Bieg 7 Dolin – ultramaraton na dystansie 100 km
8:00 – Bieg 7 Dolin na dystansie 64 km (start w Rytrze)
8:30 – V Górskie Mistrzostwa Polski w Nordic Walking
10:00 – Bieg Kobiet
11:00 – Życiowa Dziesiątka o Puchar Radia RMF FM (meta w Muszynie)
11:30 – IV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking dla Pacjentów „Przegoń zawał”
12:00 – Bieg 7 Dolin na dystansie 34 km (start w Piwnicznej)
13:00 – Biegi Dzieci
14:30 – Bieg Przebierańców
15:30 – Sztafeta Deptaka
16:00 – Bieg 7 Dolin – Runek Run – 17 km (start w Szczawniku)
18:00 – Bieg na 3 km
22:00 – Nocny Bieg Rodzinny na 5 km o Puchar „Przeglądu Sportowego”

Niedziela – 11 września:
8:30 – Koral Maraton
9:10 – Konspol Półmaraton
8:35 – Sztafeta Maratońska
9:30 – Biegi Dzieci (do 8 lat)
14:00 – Bieg górski na Jaworzynę
14:00 – Bieg na 1 km
14:05 – II Mistrzostwa Polski w HILL Nordic Walking
15:00 – Bieg Kibica

IRON RUN:

Piątek – 9 września
15:45 – Krynicka Mila
18:05 – Bieg na dystansie 15 km
22:35 – Bieg Nocny na dystansie 7 km

Sobota – 10 września
7:00 – Ultramaraton na dystansie 64 km (limit 10h)
19:00 – Bieg na 3 km
22:05 – Nocny Bieg Rodzinny na 5 km

Niedziela – 11 września
8:40 – Koral Maraton
14:30 – Bieg na Jaworzynę
16:00 – Bieg na 1 km

Więcej informacji o PKO Festiwalu Biegowym na stronie www.festiwalbiegowy.pl.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

  • Krynica Źródłem Kultury 2023

    Data wydarzenia: od 20 stycznia do 18 lutego 2023 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 20 stycznia do 18 lutego 2023 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną (dziewiątą) odsłonę cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

  • Deptak w Krynicy - zima

    Data wydarzenia: 31 grudnia 2022, godz. 22:00 Miejsce: Deptak – Muszla Koncertowa

  • Koncert Pod dachami Paryża

    Data wydarzenia: 15 grudnia 2022, godz. 19:00 Miejsce: Sala Balowa Stary Dom Zdrojowy (ul. Nowotarskiego 2) Szczegóły: Ekscytujące życie oraz najpiękniejsze piosenki Edith Piaf

  • oncert pod Wieżą „Summertime”

    Data wydarzenia: 27 sierpnia 2022 Miejsce: Słotwiny Arena (ul. Słotwińska 51 a) – WSPÓŁRZĘDNE GPS: 49°25’58.6″N 20°56’08.8″E Szczegóły: Projekt muzyczny „Koncert pod Wieżą” organizowany jest przez ośrodek Słotwiny Arena. W ramach tego koncertu zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki rozrywkowej z różnych stron świata (polskie przeboje, brazylijską sambę, utwory w stylu bossa nova, argentyńskie tango oraz gorące rytmy prosto z Kuby) w wyjątkowych aranżacjach! Na scenie wystąpią: Ewa BEM (niekwestionowana gwiazda polskiej estrady i polskiego jazzu), Gosha Kowalinska (mezzosopranistka z Paryża, gwiazda światowych scen operowych), Jose Torres & Havana Dream (kubański zespół pod kierunkiem uwielbianego przez polską publiczność Jose Torresa), Piotr Baron (saksofonista, gwiazda polskiego jazzu), Patrycja i Jacek Kotlarscy (wokaliści z Teatru Roma), Marcin Suszycki (koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej oraz solista wielu scen europejskich), Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo, Orkiestra Kameralna Art Silesian Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha.

  • Krynica Źródłem Kultury 2022 - plakat

    W dniach od 21 stycznia do 25 lutego 2022 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną odsłonę cyklu koncertów i występów kabaretowych Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 10 gwiazd polskiego rynku muzycznego oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej – kabaret Smile . Wszystko rozpocznie się już 21 stycznia 2022 koncertem Agnieszki Chylińskiej. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy jak: Kabaret Smile, Sara James, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Kamil Bednarek, zespół IRA, Kult, Lady Pank i Mrozu. Cykl Krynica Źródłem Kultury 2022 zakończy koncert Dżemu (25 lutego 2022).

  • sylwester 2021/2022 na Deptaku w Krynicy-Zdrój

    Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju zaprasza na krynicki Deptak na zabawę Sylwestrową. Rozpoczęcie 31 grudnia 2021 r. o godz. 22:00. Wstęp wolny!

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
0
Dodaj komentarzx
Menu