Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

O czym warto pamiętać wybierając się na wymarzone wakacje?

wakacje zachód słońca

Po zawirowaniach z koronawirusem zapewne sporo z nas ucieszy się, że wreszcie będzie mogło zacząć planowanie zagranicznych wakacji. Warto przedtem wiedzieć kilka rzeczy, tak by uniknąć nieprzyjemnych zaskoczeń podczas podróży.

Wyjazd dla aktywnych czy dla leniuchów?

Pierwsza kwestia, jest pozornie błaha. No właśnie. Tylko pozornie. Wszystko dlatego, że wybierając się na wakacje, najpierw warto się zastanowić jaką formę odpoczynku, tak naprawdę w danej chwili potrzebujemy. Jedni będą przecież najlepiej regenerować siły, leniwie opalając się na włoskiej riwierze. Jeszcze inni odetchną pełną piersią dopiero wtedy, gdy zdobędą podczas wakacji co najmniej jeden górski szczyt. Słowem: im rozważniej wybierzemy sposób na spędzenie urlopu, tym będzie on lepszy.

Sprawdzone biura podróży to podstawa

Kiedy już zdamy sobie sprawę, jak chcemy spędzić wakacje, wypada dobrać najlepszy sposób jak na nie dotrzeć. Tutaj warto poświęcić nieco więcej czasu i na przykład w przypadku wycieczki zagranicznej, postawić na sprawdzone biuro podróży. W ostatnich latach upadało już parę biur podróży, a turyści musieli spędzać długie godziny na lotnisku, nie będąc pewni czy w ogóle wrócą. W dobrym wyborze mogą pomóc serwisy poświęcone stricte wycieczkom bądź na przykład grupy facebookowe, wyszukujące zaufane oferty spędzenia wakacji w różnych częściach świata.

Lokalna waluta

Jeśli nie zdecydujemy się na wakacje w stylu all inclusive, potrzebna będzie miejscowa waluta. O ten aspekt przyszłej podróży również powinno się zatroszczyć wcześniej. Dzięki temu można wyczuć dobry moment, kiedy kurs danej waluty nie będzie tak zabójczy dla kieszeni i właśnie wtedy wymienić walutę. Obecnie istnieje również wiele różnych metod wymiany waluty. Minęły już czasy, gdy potrzebną kwotę wymieniało się, zaglądając w kantorowe okienko. Coraz popularniejszą opcją, jest wymiana waluty online. Taki sposób tylko pozornie może wydawać się niecodzienny. W rzeczywistości nie różni się wiele od zwykłych zakupów online. W praktyce działa to tak, że klient wybiera daną sumę i walutę w koszyku i opłaca ją przelewem. Po kilku dniach kurier dostarcza przesyłkę z pieniędzmi. Może to zrobić albo prosto pod drzwi, albo zawieźć gotówkę do wskazanego punktu odbioru (np. sklepy Żabka lub kiosk Ruchu). Widać więc, że nie jest to nic trudnego. Tym samym mamy pewność, że podczas wakacji nie zabraknie nam pieniędzy na drobne lub trochę większe wydatki. Taka pewność, czasem odgrywa podczas wypoczynku niemałą rolę.

Ważne jest też, by umiejętnie dobrać plan wakacji, na przykład do ich długości. Dla przykładu: jeśli wiemy, że w Paryżu spędzimy tylko trzy dni, nie warto porywać się z motyką na słońce. Lepiej wtedy odwiedzić na przykład dwa główne zabytki miasta. Lepiej we względnym spokoju odwiedzić Luwr i Pałac Elizejski, niż niemal sprintem biec od atrakcji, do kolejnego zabytku. Odpoczynek w pośpiechu to przecież w rzeczywistości żaden relaks, tylko niepotrzebne nerwy. W końcu na wakacje nie jedzie się po to, by podnieść sobie ciśnienie, ale żeby pozytywnie zdystansować się od codzienności prawda? Podczas wakacyjnej podróży nie warto marnować cenny czas urlopu, by szukać miejsca do wymiany lokalnej waluty. Aby tego uniknąć, jeszcze przed wyjazdem odwiedź nasz punkt wymiany walut Tavex – kantor Gdynia.

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

 • koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo - zdjęcie

  Data wydarzenia: 14 lipca 2024, godz. 19:00 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju 14 lipca 2024 zapraszamy do Sali koncertowej w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

 • Festiwal Drobiowych Smaków Mi to smakuje w Krynicy - zdjęcie

  Data wydarzenia: 13 lipca 2024 od godz. 15:00 Miejsce: Deptak w Krynicy-Zdroju 13 lipca 2024 zapraszamy na Deptak do Krynicy-Zdroju na Festiwal Drobiowych Smaków „Mi to smakuje”.

 • Puchar Polski MTB XCO - Muszynianka Poland Cup - Krynica-Zdrój

  Data wydarzenia: 1 czerwca 2024 Miejsce: Góra Parkowa 1 czerwca 2024 zapraszamy do Krynicy-Zdroju na Puchar Polski MTB XCO – Muszynianka Poland Cup.

 • Krynica Źródłem Kultury 2024 - plakat

  Data wydarzenia: od 18 stycznia do 17 lutego 2024 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 18 stycznia do 17 lutego 2024 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na 10 edycję cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • 56 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy - 12-19 sierpnia 2023

  Miejsce: Krynica Zdrój – scena plenerowa na Deptaku, Muszla koncertowa na deptaku, Pijalnia Główna, Sala Balowa w Starym Domu Zdrojowym Termin: 12-19 sierpnia 2023 Jedną z wielu atrakcji Krynicy jest organizowany od 1967 roku Festiwal, którego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. Tegoroczna odsłona Festiwalu to blisko trzydzieści wydarzeń (gale operowe i operetkowe, spektakle operowe, baletowe i teatralne, koncerty promenadowe) oraz spotkania z wybitnymi artystami.

 • Europejski Festiwal Biegowy 2023 Krynica Zdrój

  Data wydarzenia: od 30 czerwca do 02 lipca 2023 Miejsce: Krynica-Zdrój (baza zawodów w Starych Łazienkach Mineralnych ) W dniach od 30 czerwca do 02 lipca 2023 zapraszamy do Krynicy na III edycję zawodów Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy.

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
0
Dodaj komentarzx
Menu