Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

W Krynicy-Zdrój przybywa turystów

Krynica-Zdrój zimą - wejście na Deptak

Krynicka Organizacja Turystyczna informuje o wzmożonym zainteresowaniu Krynicą-Zdrój wśród turystów. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ferii w pierwszym województwie w Polsce, w Krynicy jest coraz więcej przyjezdnych.

Pensjonaty i hotele pękają w szwach

Zapowiada się znakomity sezon zimowy w Krynicy-Zdroju, z uwagi na dużą liczbę turystów, którzy w czasie ferii zimowych chcą tu wypoczywać wraz z całą rodziną. Oprócz atrakcji stacjonarnych, takich jak sześć stacji narciarskich, które w razie potrzeby stosują sztuczne naśnieżanie, w Krynicy organizowaną są też atrakcje okazjonalne i cykliczne, jak np. koncerty w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Liczba turystów rośnie w związku ze znakomitymi warunkami atmosferycznymi – w Krynicy -Zdroju pada śnieg, dlatego amatorów tzw. białego szaleństwa jest tu naprawdę wielu.
W przeciwieństwie do innych, znanych kurortów narciarskich w polskich górach, w Krynicy-Zdroju ceny noclegów są przystępne i zaczynają się od 50 zł za dobę.

Dane statystyczne za poprzednie lata

Zwiększenie ruchu turystycznego zauważalne jest w Krynicy-Zdroju, podobnie jak w całej Małopolsce, od 2009 roku. Nie ma jeszcze danych za rok 2017, ale właściciele hoteli i apartamentów w Krynicy sami twierdzą, że turystów jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

W całym 2016 roku Sądecczyznę odwiedziło prawie dwa miliony osób, a większość przyjeżdża na aktywny wypoczynek do uzdrowisk, wśród których na prowadzenie wysuwa się Krynica -Zdrój, a tuż za nią plasuje się Muszyna.

Oceń (5 / 1)

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta
Oceń :
     

Jak tylko wybudują nową trasę rowerową z Krynicy aż do Szczawnicy to z pewnością uzdrowisko zyska jeszcze więcej turystów. Na Słotwinach budują też ścieżkę w koronach drzew co będzie kolejną atrakcją Krynicy.

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu