Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

W Krynicy-Zdrój przybywa turystów

Krynica-Zdrój zimą - wejście na Deptak

Krynicka Organizacja Turystyczna informuje o wzmożonym zainteresowaniu Krynicą-Zdrój wśród turystów. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ferii w pierwszym województwie w Polsce, w Krynicy jest coraz więcej przyjezdnych.

Pensjonaty i hotele pękają w szwach

Zapowiada się znakomity sezon zimowy w Krynicy-Zdroju, z uwagi na dużą liczbę turystów, którzy w czasie ferii zimowych chcą tu wypoczywać wraz z całą rodziną. Oprócz atrakcji stacjonarnych, takich jak sześć stacji narciarskich, które w razie potrzeby stosują sztuczne naśnieżanie, w Krynicy organizowaną są też atrakcje okazjonalne i cykliczne, jak np. koncerty w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Liczba turystów rośnie w związku ze znakomitymi warunkami atmosferycznymi – w Krynicy -Zdroju pada śnieg, dlatego amatorów tzw. białego szaleństwa jest tu naprawdę wielu.
W przeciwieństwie do innych, znanych kurortów narciarskich w polskich górach, w Krynicy-Zdroju ceny noclegów są przystępne i zaczynają się od 50 zł za dobę.

Dane statystyczne za poprzednie lata

Zwiększenie ruchu turystycznego zauważalne jest w Krynicy-Zdroju, podobnie jak w całej Małopolsce, od 2009 roku. Nie ma jeszcze danych za rok 2017, ale właściciele hoteli i apartamentów w Krynicy sami twierdzą, że turystów jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

W całym 2016 roku Sądecczyznę odwiedziło prawie dwa miliony osób, a większość przyjeżdża na aktywny wypoczynek do uzdrowisk, wśród których na prowadzenie wysuwa się Krynica -Zdrój, a tuż za nią plasuje się Muszyna.

5 1 vote
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
6 lat temu
Oceń :
     

Jak tylko wybudują nową trasę rowerową z Krynicy aż do Szczawnicy to z pewnością uzdrowisko zyska jeszcze więcej turystów. Na Słotwinach budują też ścieżkę w koronach drzew co będzie kolejną atrakcją Krynicy.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

 • Krynica Źródłem Kultury 2024 - plakat

  Data wydarzenia: od 18 stycznia do 17 lutego 2024 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 18 stycznia do 17 lutego 2024 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na 10 edycję cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • 56 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy - 12-19 sierpnia 2023

  Miejsce: Krynica Zdrój – scena plenerowa na Deptaku, Muszla koncertowa na deptaku, Pijalnia Główna, Sala Balowa w Starym Domu Zdrojowym Termin: 12-19 sierpnia 2023 Jedną z wielu atrakcji Krynicy jest organizowany od 1967 roku Festiwal, którego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. Tegoroczna odsłona Festiwalu to blisko trzydzieści wydarzeń (gale operowe i operetkowe, spektakle operowe, baletowe i teatralne, koncerty promenadowe) oraz spotkania z wybitnymi artystami.

 • Europejski Festiwal Biegowy 2023 Krynica Zdrój

  Data wydarzenia: od 30 czerwca do 02 lipca 2023 Miejsce: Krynica-Zdrój (baza zawodów w Starych Łazienkach Mineralnych ) W dniach od 30 czerwca do 02 lipca 2023 zapraszamy do Krynicy na III edycję zawodów Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy.

 • Krynica Źródłem Kultury 2023

  Data wydarzenia: od 20 stycznia do 18 lutego 2023 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 20 stycznia do 18 lutego 2023 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną (dziewiątą) odsłonę cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • Deptak w Krynicy - zima

  Data wydarzenia: 31 grudnia 2022, godz. 22:00 Miejsce: Deptak – Muszla Koncertowa

 • Koncert Pod dachami Paryża

  Data wydarzenia: 15 grudnia 2022, godz. 19:00 Miejsce: Sala Balowa Stary Dom Zdrojowy (ul. Nowotarskiego 2) Szczegóły: Ekscytujące życie oraz najpiękniejsze piosenki Edith Piaf

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
1
0
Dodaj komentarzx
Menu