Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

W Krynicy-Zdrój przybywa turystów

Krynica-Zdrój zimą - wejście na Deptak

Krynicka Organizacja Turystyczna informuje o wzmożonym zainteresowaniu Krynicą-Zdrój wśród turystów. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia ferii w pierwszym województwie w Polsce, w Krynicy jest coraz więcej przyjezdnych.

Pensjonaty i hotele pękają w szwach

Zapowiada się znakomity sezon zimowy w Krynicy-Zdroju, z uwagi na dużą liczbę turystów, którzy w czasie ferii zimowych chcą tu wypoczywać wraz z całą rodziną. Oprócz atrakcji stacjonarnych, takich jak sześć stacji narciarskich, które w razie potrzeby stosują sztuczne naśnieżanie, w Krynicy organizowaną są też atrakcje okazjonalne i cykliczne, jak np. koncerty w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury.

Liczba turystów rośnie w związku ze znakomitymi warunkami atmosferycznymi – w Krynicy -Zdroju pada śnieg, dlatego amatorów tzw. białego szaleństwa jest tu naprawdę wielu.
W przeciwieństwie do innych, znanych kurortów narciarskich w polskich górach, w Krynicy-Zdroju ceny noclegów są przystępne i zaczynają się od 50 zł za dobę.

Dane statystyczne za poprzednie lata

Zwiększenie ruchu turystycznego zauważalne jest w Krynicy-Zdroju, podobnie jak w całej Małopolsce, od 2009 roku. Nie ma jeszcze danych za rok 2017, ale właściciele hoteli i apartamentów w Krynicy sami twierdzą, że turystów jest zdecydowanie więcej niż w poprzednich latach.

W całym 2016 roku Sądecczyznę odwiedziło prawie dwa miliony osób, a większość przyjeżdża na aktywny wypoczynek do uzdrowisk, wśród których na prowadzenie wysuwa się Krynica -Zdrój, a tuż za nią plasuje się Muszyna.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marta
Gość
Marta
Oceń :
     

Jak tylko wybudują nową trasę rowerową z Krynicy aż do Szczawnicy to z pewnością uzdrowisko zyska jeszcze więcej turystów. Na Słotwinach budują też ścieżkę w koronach drzew co będzie kolejną atrakcją Krynicy.

Dzieje się w Krynicy

 • Powitanie Lata 2018 - zdjęcie wstępu Powitanie Lata 2018 w Krynicy

  Data wydarzenia: 29 czerwca – 01 lipca 2018 Miejsce: Deptak w Krynicy Szczegóły: Burmistrz Krynicy-Zdroju zaprasza na Powitanie Lata w Krynicy-Zdroju. W programie 3 dniowej imprezy m.in. koncerty Ivana Komarenki, O.S.T.R., Renaty Przemyk i wiele wydarzeń towarzyszących (m.in. jarmark regionalny). Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny! Powitanie Lata zostało sfinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Tweet […]

 • Wielka Majówka z okazji Jubileuszu 225 lat Uzdrowiska Krynica-Zdrój - zdjecie wstępu Wielka Majówka z okazji Jubileuszu 225 lat Uzdrowiska Krynica-Zdrój

  Data wydarzenia: 4-5 maja 2018 Miejsce: Pijalnia Główna Szczegóły: Burmistrz Krynicy-Zdroju oraz Prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A zapraszają na Wielką Majówkę z okazji Jubileuszu Uzdrowiska Krynica-Zdrój. W programie m.in. przeboje muzyki Pop i Rock w orkiestrowych aranżacjach oraz koncert Mateusza Ziółko. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

 • Rodzinny Piknik Majowy 2018 na Jaworzynie - zdjęcie wstępu Rodzinny Piknik na Jaworzynie Krynickiej

  Data wydarzenia: 1-5 maja 2018 Miejsce: Jaworzyna Krynicka Szczegóły: W dniach od 1 do 5 maja 2018 zapraszamy na Jaworzynę Krynicką na Rodzinny Piknik Majowy. Na szczycie Jaworzyny przygotowano wiele atrakcji dla dzieci (konkursy i zabawy z animatorami, nauka tańca, mini disco, zumba kids, balonowe zoo, malowanie twarzy, przejazdy kolejką tyrolką, pokazy gigantycznych baniek mydlanych […]

 • Majówka Konfederacka

  Data wydarzenia: 28 kwietnia 2018 Miejsce: Muszynka W programie: Msza Święta połączona z majówką, spotkanie przy pamiątkowym obelisku, degustacja potraw regionalnych przy grillu i ognisku połączone z okolicznościowym programem artystycznym. Tweet Share 0 Reddit +1 Pinterest 0 LinkedIn 0

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°25'18.1"N 20°57'43.3"E

Wysokość n.p.m.:od 560 - 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 10 907

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Uzdrowisko Krynica

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

Social media

Twitter Google Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.