Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Holi Festival 2019 – Święto Kolorów w Krynicy Zdroju

Holi Festiwal Święto Kolorów 2019 na Górze Parkowej

Data: 07 lipca 2019 w godz. od 15:00 do 20:00

Miejsce: Góra Parkowa, Krynica Zdrój

Wstęp: bezpłatny

Holi Festival – czym się charakteryzuje i skąd pochodzi?

Holi Festival to święto, które przywędrowało do Polski z pełnej kolorów, jednej z najstarszych kultur na świecie – mowa tu oczywiście o Indiach. Dla Hindusów jest to święto radości i wiosny, które przypada zazwyczaj na dzień pełni księżyca (luty-marzec). Holi Festival to bardzo interesujące wydarzenie, które jest unikatowe i bardzo charakterystyczne. Dzięki temu, ostatnimi czasy, zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko w Indiach, Nepalu czy krajach azjatyckich. Przywędrowało również do Europy i coraz bardziej się zadomawia.

Fenomen Festiwalu Kolorów – Holi Festival

Co jest takiego unikatowego w Festiwalu Kolorów, co wyróżnia go na tle pozostałych wydarzeń masowych? To właśnie karnawał kolorów, który powstaje z wykorzystaniem kolorowych proszków Holi. W kulminacyjnym punkcie tego święta obrzucają się różnobarwnymi proszkami, co wprowadza niesamowity klimat. Co więcej, kolorowe poświaty, unoszące się nad uczestnikami tworzą niesamowite efekty wizualne.

Holi Festival Święto Kolorów już po raz kolejny odbędzie się w Krynicy Zdroju, tym razem w ramach trasy „Pokolorujmy Polskę Tour 2019”! A zatem, jeśli mieszkacie w okolicach Krynicy lub będziecie odwiedzać te tereny – nie może Was tam zabraknąć! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a jedyne co musicie nabyć to wielobarwne proszki, które będą dostępne w aż 9 kolorach! Jednak nie martwcie się – wszystko będzie dostępne na miejscu.

Ponadto, całość imprezy będzie się odbywać pod przewodnictwem profesjonalnego DJ-a. Tańcząc w rytm jego muzyki i obrzucając się kolorowymi, w pełni naturalnymi proszkami, będziecie mogli się poczuć jak dzieci. Co więcej, na uczestników festiwalu będzie czekała kolorowa wata cukrowa, kolorowe granity oraz wyrzutnie proszków Holi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia: www.swietoholi.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/745134975868390/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu