Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

Holi Festival 2019 – Święto Kolorów w Krynicy Zdroju

Holi Festiwal Święto Kolorów 2019 na Górze Parkowej

Data: 07 lipca 2019 w godz. od 15:00 do 20:00

Miejsce: Góra Parkowa, Krynica Zdrój

Wstęp: bezpłatny

Holi Festival – czym się charakteryzuje i skąd pochodzi?

Holi Festival to święto, które przywędrowało do Polski z pełnej kolorów, jednej z najstarszych kultur na świecie – mowa tu oczywiście o Indiach. Dla Hindusów jest to święto radości i wiosny, które przypada zazwyczaj na dzień pełni księżyca (luty-marzec). Holi Festival to bardzo interesujące wydarzenie, które jest unikatowe i bardzo charakterystyczne. Dzięki temu, ostatnimi czasy, zyskuje coraz więcej zwolenników nie tylko w Indiach, Nepalu czy krajach azjatyckich. Przywędrowało również do Europy i coraz bardziej się zadomawia.

Fenomen Festiwalu Kolorów – Holi Festival

Co jest takiego unikatowego w Festiwalu Kolorów, co wyróżnia go na tle pozostałych wydarzeń masowych? To właśnie karnawał kolorów, który powstaje z wykorzystaniem kolorowych proszków Holi. W kulminacyjnym punkcie tego święta obrzucają się różnobarwnymi proszkami, co wprowadza niesamowity klimat. Co więcej, kolorowe poświaty, unoszące się nad uczestnikami tworzą niesamowite efekty wizualne.

Holi Festival Święto Kolorów już po raz kolejny odbędzie się w Krynicy Zdroju, tym razem w ramach trasy „Pokolorujmy Polskę Tour 2019”! A zatem, jeśli mieszkacie w okolicach Krynicy lub będziecie odwiedzać te tereny – nie może Was tam zabraknąć! Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a jedyne co musicie nabyć to wielobarwne proszki, które będą dostępne w aż 9 kolorach! Jednak nie martwcie się – wszystko będzie dostępne na miejscu.

Ponadto, całość imprezy będzie się odbywać pod przewodnictwem profesjonalnego DJ-a. Tańcząc w rytm jego muzyki i obrzucając się kolorowymi, w pełni naturalnymi proszkami, będziecie mogli się poczuć jak dzieci. Co więcej, na uczestników festiwalu będzie czekała kolorowa wata cukrowa, kolorowe granity oraz wyrzutnie proszków Holi.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie wydarzenia: www.swietoholi.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/events/745134975868390/

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

 • Krynica Źródłem Kultury 2024 - plakat

  Data wydarzenia: od 18 stycznia do 17 lutego 2024 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 18 stycznia do 17 lutego 2024 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na 10 edycję cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • 56 Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy - 12-19 sierpnia 2023

  Miejsce: Krynica Zdrój – scena plenerowa na Deptaku, Muszla koncertowa na deptaku, Pijalnia Główna, Sala Balowa w Starym Domu Zdrojowym Termin: 12-19 sierpnia 2023 Jedną z wielu atrakcji Krynicy jest organizowany od 1967 roku Festiwal, którego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. Tegoroczna odsłona Festiwalu to blisko trzydzieści wydarzeń (gale operowe i operetkowe, spektakle operowe, baletowe i teatralne, koncerty promenadowe) oraz spotkania z wybitnymi artystami.

 • Europejski Festiwal Biegowy 2023 Krynica Zdrój

  Data wydarzenia: od 30 czerwca do 02 lipca 2023 Miejsce: Krynica-Zdrój (baza zawodów w Starych Łazienkach Mineralnych ) W dniach od 30 czerwca do 02 lipca 2023 zapraszamy do Krynicy na III edycję zawodów Europejski Festiwal Biegowy – Dwa Beskidy.

 • Krynica Źródłem Kultury 2023

  Data wydarzenia: od 20 stycznia do 18 lutego 2023 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 20 stycznia do 18 lutego 2023 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną (dziewiątą) odsłonę cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • Deptak w Krynicy - zima

  Data wydarzenia: 31 grudnia 2022, godz. 22:00 Miejsce: Deptak – Muszla Koncertowa

 • Koncert Pod dachami Paryża

  Data wydarzenia: 15 grudnia 2022, godz. 19:00 Miejsce: Sala Balowa Stary Dom Zdrojowy (ul. Nowotarskiego 2) Szczegóły: Ekscytujące życie oraz najpiękniejsze piosenki Edith Piaf

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
0
Dodaj komentarzx
Menu