Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy

Miejsce: Krynica Zdrój – Scena Plenerowa na Deptaku, Pijalnia Główna
Termin: 10-17 sierpnia 2019

W dniach 10 – 17 sierpnia 2019 zapraszamy serdecznie do Krynicy na 53. Festiwal im. Jana Kiepury.

Jedną z wielu atrakcji Krynicy-Zdroju jest organizowany co roku festiwal artystyczny. Jego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. A zatem, zgodnie z nieprzerwaną i kultywowaną przez kolejne pokolenia tradycją, w tym roku również będziemy mogli nacieszyć ucho i oko podczas 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie może Was tam zabraknąć! Dlatego zaplanujcie wyjazd już dziś – bilety do kupienia na stronie wydarzenia. A co w programie?

53. Festiwal im. Jana Kiepury – tydzień muzycznych wrażeń w Krynicy-Zdroju

Organizatorzy wydarzenia z roku na rok zapewniają uczestnikom więcej atrakcji i możliwości wyboru. Podczas tegorocznej, 53. edycji, Festiwal im. Jana Kiepury ma do zaoferowania aż 8 dni pełnych wrażeń. Ponadto, każdy dzień będzie składał się z czterech wydarzeń. Co więcej, plan będzie się pokrywał i wyglądał następująco.

  • 10:00 – spotkanie z Gwiazdą
  • przedpołudniowy koncert promenadowy
  • „Estrada Młodych”, czyli koncert popołudniowy
  • 20:00 – główny koncert wieczorny

Jedynie pierwszy dzień festiwalu będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ całe wydarzenie rozpocznie się 10.08.2019 o godzinie 20:00. Inauguracyjne tony wybrzmią podczas Gali Operowej i przez cały tydzień na scenach pojawi się plejada gwiazd z Polski i zagranicy.

W cyklu spotkanie z Gwiazdą bliżej poznamy: Stanisława Janickiego, Stanisławę Celińską, Grażynę Brodzińską, Kałudi Kałudowa, Izabelę Kłosińską i Teresę Żylis-Gara.

Jeśli, po zapoznaniu się z planem wydarzenia, zechcecie wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu – serdecznie zapraszamy! Co więcej, jedynie osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Pozostałe punkty programu są ogólnodostępne, co stanowi nie lada gratkę dla wszystkich melomanów, mieszkańców Krynicy i okolicznych miejscowości, jak również turystów.

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Gmina Krynica-Zdrój.

Biuro prasowe Festiwalu

Rzecznik prasowy 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Łukasz Rypel
tel.: + 48 605 543 785
mail: press@festiwalkiepury.pl

Bilety

Bilety do kupienia na stronach www.festiwalkiepury.pl, ekobilet.pl. Bilety można również rezerwować telefonicznie pod nr tel. +48 18 471 07 54 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00 lub mailowo: koncerty@ckkrynica.pl.

Dokładne informacje oraz program 53 Festiwalu im. Jana Kiepury znajdą Państwo na stronie www.festiwalkiepury.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Krynica-Zdrój – informacje

Położenie: 49°24′42″N 20°57′18″E

Wysokość n.p.m.:od 560 – 650 m n.p.m.

Przybliżona liczba ludności: 16852 (2016 rok)

Lokalizacja administracyjna:
województwo małopolskie, powiat nowosądecki, gmina miejsko-wiejska Krynica-Zdrój. Od wschodu Gmina Krynica-Zdrój sąsiaduje z Gminą Uście Gorlickie, od północy z Gminą Grybów, od zachodu z Gminą Piwniczna-Zdrój i graniczy z Gminą Łabowa, od południowego zachodu z Gminą Muszyna.

W skład Gminy Krynica-Zdrój wchodzą: miasto Krynica-Zdrój oraz 8 sołectw: Berest, Czyrna, Mochnaczka Wyżna, Mochnaczka Niżna, Muszynka, Piorunka, Polany i Tylicz.

Miastami partnerskimi Krynicy są: Amersham, Bardiów, Bad Sooden-Allendor, Chmielnik.

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną we wschodniej części Beskidu Sądeckiego. Miejscowość ta nazywana bywa również Perłą Polskich Uzdrowisk ze względu na walory turystyczne, infrastrukturę lecznictwa uzdrowiskowego oraz niezwykłe właściwości lecznicze mikroklimatu tego regionu. Liczne źródła wód leczniczych, duża liczba szlaków turystycznych i rowerowych, wspaniałe trasy narciarskie, bogata baza ośrodków noclegowych i sanatoriów sprawia, że Krynica jest miejscem wypoczynku wielu turystów zarówno z naszego kraju jak i z za granicy. Krynica znana jest również ze względu na niezwykłe wydarzenia kulturalne (m.in. Festiwal im. Jana Kiepury, Forum Ekonomiczne) które z roku na rok przyciągają coraz więcej turystów.

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu