Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy

Miejsce: Krynica Zdrój – Scena Plenerowa na Deptaku, Pijalnia Główna
Termin: 10-17 sierpnia 2019

W dniach 10 – 17 sierpnia 2019 zapraszamy serdecznie do Krynicy na 53. Festiwal im. Jana Kiepury.

Jedną z wielu atrakcji Krynicy-Zdroju jest organizowany co roku festiwal artystyczny. Jego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. A zatem, zgodnie z nieprzerwaną i kultywowaną przez kolejne pokolenia tradycją, w tym roku również będziemy mogli nacieszyć ucho i oko podczas 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie może Was tam zabraknąć! Dlatego zaplanujcie wyjazd już dziś – bilety do kupienia na stronie wydarzenia. A co w programie?

53. Festiwal im. Jana Kiepury – tydzień muzycznych wrażeń w Krynicy-Zdroju

Organizatorzy wydarzenia z roku na rok zapewniają uczestnikom więcej atrakcji i możliwości wyboru. Podczas tegorocznej, 53. edycji, Festiwal im. Jana Kiepury ma do zaoferowania aż 8 dni pełnych wrażeń. Ponadto, każdy dzień będzie składał się z czterech wydarzeń. Co więcej, plan będzie się pokrywał i wyglądał następująco.

 • 10:00 – spotkanie z Gwiazdą
 • przedpołudniowy koncert promenadowy
 • „Estrada Młodych”, czyli koncert popołudniowy
 • 20:00 – główny koncert wieczorny

Jedynie pierwszy dzień festiwalu będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ całe wydarzenie rozpocznie się 10.08.2019 o godzinie 20:00. Inauguracyjne tony wybrzmią podczas Gali Operowej i przez cały tydzień na scenach pojawi się plejada gwiazd z Polski i zagranicy.

W cyklu spotkanie z Gwiazdą bliżej poznamy: Stanisława Janickiego, Stanisławę Celińską, Grażynę Brodzińską, Kałudi Kałudowa, Izabelę Kłosińską i Teresę Żylis-Gara.

Jeśli, po zapoznaniu się z planem wydarzenia, zechcecie wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu – serdecznie zapraszamy! Co więcej, jedynie osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Pozostałe punkty programu są ogólnodostępne, co stanowi nie lada gratkę dla wszystkich melomanów, mieszkańców Krynicy i okolicznych miejscowości, jak również turystów.

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Gmina Krynica-Zdrój.

Biuro prasowe Festiwalu

Rzecznik prasowy 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Łukasz Rypel
tel.: + 48 605 543 785
mail: press@festiwalkiepury.pl

Bilety

Bilety do kupienia na stronach www.festiwalkiepury.pl, ekobilet.pl. Bilety można również rezerwować telefonicznie pod nr tel. +48 18 471 07 54 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00 lub mailowo: koncerty@ckkrynica.pl.

Dokładne informacje oraz program 53 Festiwalu im. Jana Kiepury znajdą Państwo na stronie www.festiwalkiepury.pl

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

 • oncert pod Wieżą „Summertime”

  Data wydarzenia: 27 sierpnia 2022 Miejsce: Słotwiny Arena (ul. Słotwińska 51 a) – WSPÓŁRZĘDNE GPS: 49°25’58.6″N 20°56’08.8″E Szczegóły: Projekt muzyczny „Koncert pod Wieżą” organizowany jest przez ośrodek Słotwiny Arena. W ramach tego koncertu zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki rozrywkowej z różnych stron świata (polskie przeboje, brazylijską sambę, utwory w stylu bossa nova, argentyńskie tango oraz gorące rytmy prosto z Kuby) w wyjątkowych aranżacjach! Na scenie wystąpią: Ewa BEM (niekwestionowana gwiazda polskiej estrady i polskiego jazzu), Gosha Kowalinska (mezzosopranistka z Paryża, gwiazda światowych scen operowych), Jose Torres & Havana Dream (kubański zespół pod kierunkiem uwielbianego przez polską publiczność Jose Torresa), Piotr Baron (saksofonista, gwiazda polskiego jazzu), Patrycja i Jacek Kotlarscy (wokaliści z Teatru Roma), Marcin Suszycki (koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej oraz solista wielu scen europejskich), Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo, Orkiestra Kameralna Art Silesian Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha.

 • Krynica Źródłem Kultury 2022 - plakat

  W dniach od 21 stycznia do 25 lutego 2022 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną odsłonę cyklu koncertów i występów kabaretowych Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 10 gwiazd polskiego rynku muzycznego oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej – kabaret Smile . Wszystko rozpocznie się już 21 stycznia 2022 koncertem Agnieszki Chylińskiej. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy jak: Kabaret Smile, Sara James, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Kamil Bednarek, zespół IRA, Kult, Lady Pank i Mrozu. Cykl Krynica Źródłem Kultury 2022 zakończy koncert Dżemu (25 lutego 2022).

 • sylwester 2021/2022 na Deptaku w Krynicy-Zdrój

  Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju zaprasza na krynicki Deptak na zabawę Sylwestrową. Rozpoczęcie 31 grudnia 2021 r. o godz. 22:00. Wstęp wolny!

 • Cykl koncertów Krynica Źrodłem Kultury - wakacje 2021

  W dniach od 26 czerwca do 28 sierpnia 2021 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną edycję cyklu Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 17 koncertów. Wszystko rozpocznie się już 26 czerwca o godzinie 20:00 koncertem Darii Zawiałow. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy jak: Andrzej Piaseczny, Kwiat Jabłoni, Cleo, Lady Pank, Zalewski, Lemon, Organek, Roksana Węgiel, Dżem, Kasia Kowalska, Ralph Kaminski, Sanah, Kazik, Łąki Łan czy IRA. Cykl Krynica Źródłem Kultury 2021 zakończy koncert Muńka i przyjaciół (28 sierpnia 2021).

 • koncert Evergreens w Krynicy-Zdroju

  4 czerwca 2021 o godz. 19:30 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy na niezwykły koncert EVERGREENS – przeboje muzyki POP i ROCK w orkiestrowych aranżacjach. Organizatorem koncertu jest Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. a patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

 • Turniej Minihokeja 2020 w Krynicy

  W dniach od 4 do 6 grudnia 2020 zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krynicy na Mikołajkowy Turniej Minihokeja. Organizatorami Turnieju są Uczniowski Klub Sportowy KTH oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji (przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego). W turnieju wystąpi 14 zespołów – roczniki 2011 i młodsi. W programie również spotkanie z Mikołajem oraz prezenty!

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
Menu