Serwis turystyczny miasta i gminy Krynica-Zdrój

TwojaKrynica.pl

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy

Miejsce: Krynica Zdrój – Scena Plenerowa na Deptaku, Pijalnia Główna
Termin: 10-17 sierpnia 2019

W dniach 10 – 17 sierpnia 2019 zapraszamy serdecznie do Krynicy na 53. Festiwal im. Jana Kiepury.

Jedną z wielu atrakcji Krynicy-Zdroju jest organizowany co roku festiwal artystyczny. Jego patronem jest Jan Kiepura – śpiewak i aktor na międzynarodową skalę, który w okresie międzywojennym wybudował w Krynicy-Zdroju willę „Patria”. A zatem, zgodnie z nieprzerwaną i kultywowaną przez kolejne pokolenia tradycją, w tym roku również będziemy mogli nacieszyć ucho i oko podczas 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Nie może Was tam zabraknąć! Dlatego zaplanujcie wyjazd już dziś – bilety do kupienia na stronie wydarzenia. A co w programie?

53. Festiwal im. Jana Kiepury – tydzień muzycznych wrażeń w Krynicy-Zdroju

Organizatorzy wydarzenia z roku na rok zapewniają uczestnikom więcej atrakcji i możliwości wyboru. Podczas tegorocznej, 53. edycji, Festiwal im. Jana Kiepury ma do zaoferowania aż 8 dni pełnych wrażeń. Ponadto, każdy dzień będzie składał się z czterech wydarzeń. Co więcej, plan będzie się pokrywał i wyglądał następująco.

 • 10:00 – spotkanie z Gwiazdą
 • przedpołudniowy koncert promenadowy
 • „Estrada Młodych”, czyli koncert popołudniowy
 • 20:00 – główny koncert wieczorny

Jedynie pierwszy dzień festiwalu będzie wyglądał nieco inaczej, ponieważ całe wydarzenie rozpocznie się 10.08.2019 o godzinie 20:00. Inauguracyjne tony wybrzmią podczas Gali Operowej i przez cały tydzień na scenach pojawi się plejada gwiazd z Polski i zagranicy.

W cyklu spotkanie z Gwiazdą bliżej poznamy: Stanisława Janickiego, Stanisławę Celińską, Grażynę Brodzińską, Kałudi Kałudowa, Izabelę Kłosińską i Teresę Żylis-Gara.

Jeśli, po zapoznaniu się z planem wydarzenia, zechcecie wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu – serdecznie zapraszamy! Co więcej, jedynie osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Pozostałe punkty programu są ogólnodostępne, co stanowi nie lada gratkę dla wszystkich melomanów, mieszkańców Krynicy i okolicznych miejscowości, jak również turystów.

Organizatorami Festiwalu są: Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju oraz Gmina Krynica-Zdrój.

Biuro prasowe Festiwalu

Rzecznik prasowy 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju
Łukasz Rypel
tel.: + 48 605 543 785
mail: press@festiwalkiepury.pl

Bilety

Bilety do kupienia na stronach www.festiwalkiepury.pl, ekobilet.pl. Bilety można również rezerwować telefonicznie pod nr tel. +48 18 471 07 54 od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-16.00 lub mailowo: koncerty@ckkrynica.pl.

Dokładne informacje oraz program 53 Festiwalu im. Jana Kiepury znajdą Państwo na stronie www.festiwalkiepury.pl

0 0 votes
Oceń
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wydarzenia i imprezy w Krynicy

 • Krynica Źródłem Kultury 2023

  Data wydarzenia: od 20 stycznia do 18 lutego 2023 Miejsce: Pijalnia Główna w Krynicy-Zdroju W dniach od 20 stycznia do 18 lutego 2023 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną (dziewiątą) odsłonę cyklu koncertów Krynica Źródłem Kultury.

 • Deptak w Krynicy - zima

  Data wydarzenia: 31 grudnia 2022, godz. 22:00 Miejsce: Deptak – Muszla Koncertowa

 • Koncert Pod dachami Paryża

  Data wydarzenia: 15 grudnia 2022, godz. 19:00 Miejsce: Sala Balowa Stary Dom Zdrojowy (ul. Nowotarskiego 2) Szczegóły: Ekscytujące życie oraz najpiękniejsze piosenki Edith Piaf

 • oncert pod Wieżą „Summertime”

  Data wydarzenia: 27 sierpnia 2022 Miejsce: Słotwiny Arena (ul. Słotwińska 51 a) – WSPÓŁRZĘDNE GPS: 49°25’58.6″N 20°56’08.8″E Szczegóły: Projekt muzyczny „Koncert pod Wieżą” organizowany jest przez ośrodek Słotwiny Arena. W ramach tego koncertu zaprezentowane zostaną największe przeboje muzyki rozrywkowej z różnych stron świata (polskie przeboje, brazylijską sambę, utwory w stylu bossa nova, argentyńskie tango oraz gorące rytmy prosto z Kuby) w wyjątkowych aranżacjach! Na scenie wystąpią: Ewa BEM (niekwestionowana gwiazda polskiej estrady i polskiego jazzu), Gosha Kowalinska (mezzosopranistka z Paryża, gwiazda światowych scen operowych), Jose Torres & Havana Dream (kubański zespół pod kierunkiem uwielbianego przez polską publiczność Jose Torresa), Piotr Baron (saksofonista, gwiazda polskiego jazzu), Patrycja i Jacek Kotlarscy (wokaliści z Teatru Roma), Marcin Suszycki (koncertmistrz Filharmonii Poznańskiej oraz solista wielu scen europejskich), Wiesław Prządka Quinteto Tango Nuevo, Orkiestra Kameralna Art Silesian Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha.

 • Krynica Źródłem Kultury 2022 - plakat

  W dniach od 21 stycznia do 25 lutego 2022 zapraszamy do Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju na kolejną odsłonę cyklu koncertów i występów kabaretowych Krynica Źródłem Kultury. W planie tegorocznego cyklu na scenie na scenie Pijalni zobaczymy 10 gwiazd polskiego rynku muzycznego oraz gwiazdę polskiej sceny kabaretowej – kabaret Smile . Wszystko rozpocznie się już 21 stycznia 2022 koncertem Agnieszki Chylińskiej. W kolejnych dniach na scenie pojawią się takie gwiazdy jak: Kabaret Smile, Sara James, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Kamil Bednarek, zespół IRA, Kult, Lady Pank i Mrozu. Cykl Krynica Źródłem Kultury 2022 zakończy koncert Dżemu (25 lutego 2022).

 • sylwester 2021/2022 na Deptaku w Krynicy-Zdrój

  Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju zaprasza na krynicki Deptak na zabawę Sylwestrową. Rozpoczęcie 31 grudnia 2021 r. o godz. 22:00. Wstęp wolny!

Uzdrowisko Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój jest miejscowością uzdrowiskową położoną w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Liczne źródła wód mineralnych i leczniczych, duża liczba zabytków i atrakcji turystycznych, wspaniałe stoki narciarskie, liczne sanatoria i szpitale uzdrowiskowe sprawiają, że Krynica jest wciąż jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Polsce!

TwojaKrynica na portalach społecznościowych

Twitter Facebook
© TwojaKrynica.pl. Kopiowanie materiałów bez zezwolenia zabronione.
0
Dodaj komentarzx
Menu